Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Polacy faworytami półfinału DPŚ w Częstochowie

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Andriej Kudriaszow jest najbardziej doświadczonym z Rosjan

Rosja

Reprezentacja Rosji w tym sezonie zaliczana była do głównych faworytów Drużynowego Pucharu Świata. Wszakże Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta i Grigorij Łaguta z powodzeniem ścigają się w rozgrywkach ENEA Ekstraligi, gdzie są liderami swoich drużyn. - Nie wiem czy wystartuję w Drużynowych Pucharze Świata. Może się okazać, że decyzja zapadnie kilka godzin przed zawodami - mówił po niedzielnym meczu w Częstochowie starszy z braci Łagutów. Niestety, z różnych powodów żużlowców tych zabraknie w sobotnich zawodach, co niewątpliwie obniża ich poziom. 

Rosjanie z problemami organizacyjnymi borykali się również dwa lata temu. Wówczas to w półfinałowym turnieju w King's Lynn wystąpić musieli Siergiej Darkin i Ilia Bondarenko, którzy posiadali ważną wizę. Ostatecznie Rosjanom udało się o punkt wyprzedzić Czechów i dzięki temu uzyskali przepustkę do barażu. Ekipie ze Wschodu ciężko będzie powtórzyć sukces z zeszłego roku, kiedy to na torze w Malilli Rosjanie wywalczyli brązowy medal.

Po tym jak ze startu w Częstochowie zrezygnowali bracia Łagutowie, a kontuzję leczy Sajfutdinow, szansę występu w zawodach rangi mistrzostw świata dostała utalentowana rosyjska młodzież. Kapitanem reprezentacji Rosji będzie Andriej Kudriaszow, a oprócz niego powołania otrzymali Władimir Borodulin, Ilja Czałow i Wiktor Kułakow. Ciężko jednak oczekiwać, że skutecznie zastąpią oni utytułowanych rodaków.

Jedynym zawodnikiem, który zetknął się z Ekstraligą jest Kułakow, który rok temu wystąpił w czterech meczach Polonii Bydgoszcz. Rosjanin zdobył w nich jeden punkt. Zamiast walki o awans do finału żużlowego mundialu Sborną czeka zacięta walka z Łotyszami o przepustkę do turnieju barażowego, co w obecnym składzie będzie można uznać za sukces.

Skład Rosjan na półfinał DPŚ:
1. Wiktor Kułakow
2. Władimir Borodulin
3. Ilja Czałow
4. Andriej Kudriaszow (kapitan)

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (34)
Zobacz więcej komentarzy (6)