Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

To oni dali finał swoim klubom - bohaterowie półfinałów Enea Ekstraligi

Jarosław Hampel to najlepszy żużlowiec nie tylko sezonu zasadniczego EE, ale także półfinałów. "Mały" wprowadził swój zespół do finału. W ekipie Unibaksu Gollob i Ward to wiodące postacie.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Jarosław Hampel - lider drużyny z prawdziwego zdarzenia.

Jarosław Hampel  - 29 punktów, śr. biegowa 2,636

Jarosław Hampel w tym sezonie jeździ wyśmienicie. Był nie tylko najlepszym żużlowcem Enea Ekstraligi sezonu zasadniczego, ale fantastycznie spisuje się również w cyklu Grand Prix, gdzie nadal walczy o jeden z medali. "Mały" wprowadził do finału Stelmet Falubaz Zielona Góra w Enea Ekstralidze, a w Elitserien walnie przyczynił się do awansu Elit Vetlandy do meczu decydującego o złocie. Hampel to prawdziwy skarb każdej drużyny. Nie zapominajmy przecież, że w tym sezonie był także kapitanem reprezentacji Polski, która w Pradze sięgnęła po Drużynowy Puchar Świata.

Zakontraktowanie przez zielonogórski klub Jarosława Hampela było znakomitym posunięciem. Już teraz można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że wicemistrz świata z 2010 roku w tym sezonie był najrówniej jeżdżącym żużlowcem Enea Ekstraligi. - Forma, szczególnie w końcówce sezonu jest faktycznie dobra. Cieszę się, że jestem w dobrej dyspozycji, bo przede mną teraz decydujące mecze sezonu zarówno w Enea Ekstralidze, Elitserien jak i w SGP - powiedział Jarosław Hampel.

W pierwszym półfinale w Tarnowie, gdzie w rundzie zasadniczej wybitnie mu nie poszło, pojechał teraz jak na lidera przystało. W 6 wyścigach zdobył 14 punktów. Przytrafił mu się jeden wypadek przy pracy, gdy przyjechał do mety czwarty. To jednak w dużej mierze Hampel przyczynił się do tego, że Stelmet Falubaz na rewanż w Zielonej Górze jechał z małym bagażem czterech punktów do odrobienia.

W drugim półfinale ponownie Hampel pojechał fantastyczne spotkanie. Uskrzydlony zwycięstwem w Krsko, w Zielonej Górze wykręcił komplet punktów i przy okazji ustanowił nowy rekord toru. Hampel w tym sezonie jedno złoto - z reprezentacją Polski - już ma. Kolejne wyzwania przed nim. Może się okazać, że dla "Małego" ta jesień będzie przysłowiową piękną złotą polską jesienią…Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (42):
Zobacz więcej komentarzy (29)