KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oni zmienili ligę na niższą - jaki był tego efekt?

W sezonie 2013 kilku zawodników zdecydowało się na starty w niższych klasach rozgrywkowych, niż w 2012 roku. Komu taka zmiana wyszła na dobre, a kto zanotował regres?
Szymon Kaczmarek
Szymon Kaczmarek
Scott Nicholls od kilku lat ściga się w I lidze

Rzadko zdarza się, żeby zawodnik dobrze spisujący się na danym szczeblu rozgrywek, decydował się na przenosiny o klasę niżej. O wiele częściej taka sytuacja dotyczy żużlowców, którzy mają za sobą nieudany sezon. Często mówi się wtedy o chęci odbudowania i szybkiego powrotu do wyższej ligi.

Takich żużlowców nie było jednak wielu. Jak uczy historia, o wiele częściej "zakotwiczają" oni w I czy II lidze na kilka sezonów. Doskonale pasują tutaj przykłady Michała Szczepaniaka, Daniela Jeleniewskiego czy Scotta Nichollsa - każdy z nich notuje na zapleczu Enea Ekstraligi udane występy, jednak ma obecnie niewielkie (co nie znaczy żadne) szanse na powrót do najlepszej ligi świata.

W naszym zestawieniu nie uwzględniliśmy zawodników Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk, którzy zdecydowali się zostać w zespole i pomóc mu w powrocie do ekstraligi. Wzięliśmy pod uwagę tylko tych żużlowców, którzy "schodząc" ligę niżej, zmienili równocześnie barwy klubowe. Z tego grona wybraliśmy "najgłośniejsze" nazwiska.

Który z wymienionych zawodników najbardziej skorzystał na zmianie ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (12)
 • -K- Zgłoś komentarz
  Ja sobie przypominam zawodnika ll ligowego Lublina Zbigniewa Sucheckiego I jak po nim jechali fani lubelscy I gdy tymczasem ruskim przekretactwem sie utrzymali on we Wroclawiu juz od kilku
  Czytaj całość
  sezonow szaleje.
  • sparta wroclaw Zgłoś komentarz
   I jak tam Unibaksy wasze wzmocnienia?Troy zostaje w Wts wiec nie jest tak zle w sparcie jak piszecie:)
   • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
    Który zawodnik po przejściu ligę niżej się odbudował .Artur Mroczka jechał cały czas w Gdańsku sezon może zaliczyć do udanych. Jak się przygotuje sprzętowo fizycznie jaką załapie
    Czytaj całość
    formę to będzie zależało tylko od samego zawodnika myślę że powinien sprostać wyzwaniu powodzenia, Chris przegląd działalności na torze tego zawodnika to prędzej znajdzie pracodawcę w 1L.Ex lidze to raczej nie błyszczał tak jak na to liczyli prezesi trudno będzie mu znaleźć pracodawcę ale powodzenia . Chrzanowski Tomasz raczej zawodnik klasowy w tej lidze co ją reprezentuje tam pracodawcę za pewnie znajdzie . Maciej Kuciapa najlepiej się w 1 lidze zaprezentował,Tylko na jego miejscu bym się z powrotem do Rzeszowa nie pchał ,Owszem sezon przed ostatni do udanych nie mógł zaliczyć ex lidze,klub macierzysty liczył na coś więcej w tym sezonie a skończyło się na tym co jest. Czytając jaki ma być nabór zawodników do klubu na kolejny sezon dał bym sobie spokój. Więc został bym w Lublinie Trojanowski jest mile widziany w Wandzie zawodnik złapał rytm i niech by i tam pozostał. Bogdanow owszem zapowiadał się na dobrego zawodnika jak Grisza lecz kontuzja wyeliminowała go z dalszej jazdy w lepszej formie nie wyszło powrót na Łotwę może mu dobrze zrobić wyleczyć urazy po kontuzji odbudować formę i próbować ponownie powodzenia. Monberg jak pamiętam jechał w kilku klubach ligi Polskiej sympatyczny zawodnik . Lata na kręgosłup wchodzą z formą coraz gorzej ten sezon w 2L do udanych zaliczyć nie można.Należało by pomyśleć o odbudowie formy i sprzętu lub przejść na emeryturę i zostać szkoleniowcem ,Po przeczytaniu 8 części na temat 8 zawodników powyżej opisanych czytając na tym portalu różne wypowiedzi wcześniej w tym temacie takie wrażenia się nasuwają względem tych zawodników bez obrazy życzę powodzenia i lepszego kolejnego sezonu pod każdym względem.
    • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
     jeleniewski idzie do Krakowa.
     • MarcinLBN Zgłoś komentarz
      jeleń zostaje w lublinie;)
      • GKM_owiec Zgłoś komentarz
       Jestem ciekaw kto to jest ten jeden procent co głosował na Chrzana ?
       • Motykkk Zgłoś komentarz
        Nicholls,Jeleniewski wpadać do Rybnika!