KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Utrzymanie niczym złoty medal - podsumowanie sezonu Betardu Sparty Wrocław

Przed startem sezonu wielu stawiało wrocławską drużynę w gronie spadkowiczów do I ligi. Spartanie zdołali utrzymać się w Ekstralidze, a z rozgrywkami pożegnała się niespodziewanie PGE Marma Rzeszów.

Mateusz Kędzierski
Mateusz Kędzierski
Według wielu wrocławianie dokonali rzeczy niemożliwej - z niezachwycającym składem na papierze, utrzymali się w ENEA Ekstralidze

Rundę zasadniczą sezonu 2012 Betard Sparta zakończyła na odległym 9. miejscu. Ekstraligowy byt wrocławianie zagwarantowali sobie dopiero po wygranych barażach z GTŻ Grudziądz.

Tuż po zakończeniu rozgrywek, pewny pozostania w stolicy Dolnego Śląska nie mógł być trener Piotr Baron, który (jak się okazało) został ojcem sukcesu Spartan w sezonie 2013. Za pozostaniem byłego żużlowca optowali jednak kibice i ostatecznie zdołał on dojść do porozumienia ze sternikami klubu.

Skład drużyny na rozgrywki w sezonie 2013 włodarze Betardu Sparty rozpoczęli od kapitana - Tomasza Jędrzejaka. Zakontraktowano również Łukasza Bojarskiego. Transfer wychowanka częstochowskich Lwów miał zmobilizować pozostałych młodzieżowców do jeszcze większej pracy.

Nowe kontrakty we Wrocławiu podpisali również Nicolai Klindt oraz Zbigniew Suchecki. W kontekście jazdy w ekipie Betardu Sparty przewijało się nazwisko Grega Hancocka, ale obie strony nie doszły do porozumienia ze względu na rozbieżności finansowe. Z jazdą we stolicy Dolnego Śląska łączono także Piotra Świderskiego, który ostatecznie postawił na Lechmę Start Gniezno.

Kierownictwo Betardu Sparty dało zatem szansę jazdy w drużynie Peterowi Ljungowi, który wcześniej jeździł w I ligowym Grudziądzu, oraz Troyowi Batchelorowi, który był niechciany w Lesznie.

Zadowolona z kształtu drużyny była prokurent WTS Wrocław - Krystyna Kloc. - Zbudowaliśmy drużynę na miarę naszych finansowych możliwości. Uważam, że to młody, ambitny zespół, który na wiele stać. Patrzę więc w przyszłość z optymizmem, tym bardziej, że w naszym klubie każdy z zawodników będzie czerpał radość z uprawiania sportu - mówiła przed startem sezonu.

Celem Spartan na sezon 2013 miało być utrzymanie się w lidze, choć przed początkiem rozgrywek wielu stawiało ich w roli głównego kandydata do spadku. Twierdzono, że tacy zawodnicy jak Zbigniew Suchecki czy Peter Ljung kompletnie nie nadają się na jazdę w najlepszej lidze świata. Krytykowano również transfer Troya Batchelora, który jakoby miał sprawiać problemy wychowawcze.

Jak się okazało, żużlowcy prowadzeni przez trenera Piotra Barona zaliczyli niezwykle udany i emocjonujący sezon i ostatecznie utrzymali się w lidze.Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (69)
Zobacz więcej komentarzy (9)