Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

Enea Ekstraliga oczami Wojciecha Stępniewskiego: Hampel MVP, Betard Sparta największą niespodzianką

Zdaniem szefa Speedway Ekstraligi najlepszym zawodnikiem minionego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce był Jarosław Hampel, choć regularnie na odcisk deptał mu Niels Kristian Iversen.
Damian Gapiński
Damian Gapiński
Jarosław Hampel to dla Wojciecha Stępniewskiego MVP sezonu

Sezon 2013 dla portalu SportoweFakty.pl podsumowali już Jacek Gajewski, Krzysztof Cegielski i Bartłomiej Czekański. Pokusili się oni o nominację w następujących kategoriach: MVP Sezonu, Największe Objawienie, Najlepszy Obcokrajowiec, Najlepszy Junior, Największe Rozczarowanie, Najlepszy Trener, Najlepszy Transfer, Najgorszy Transfer, Najlepszy Mecz, Największa Niespodzianka (drużyna), Największe Rozczarowanie (drużyna), Najbardziej Pozytywne Wydarzenie, Największy Skandal. Teraz postawę poszczególnych drużyn, zawodników, działaczy i trenerów ocenił Wojciech Stępniewski, prezes Speedway Ekstraligi.

MVP sezonu: Jarosław Hampel (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

Wojciech Stępniewski: Ciężki orzech do zgryzienia między dwójką: Hampel i Iversen. Jakby to rozłożyć na czynniki pierwsze to: Jarek ma najlepsza średnią w lidze, to Jarek zdobył najwięcej punktów w lidze, to Jarek jest wicemistrzem świata, to Jarek jest Drużynowym Mistrzem Polski, to Jarek jest Drużynowym Mistrzem Świata… a Niels? To brązowy medalista SGP, Drużynowy Wicemistrz Świata, Indywidualny Mistrz Danii, druga średnia w lidze, druga ilość punktów w lidze… trzeba tylko pamiętać, że jego drużyna jechała tylko 18 meczów w stosunku do Falubazu, który z rundą play-off miał meczów 22. Dla mnie MVP to Jarosław Hampel, ale regularnie na odcisk deptał mu N.K.Iversen.
Największe objawienie: Paweł Przedpełski 

Wojciech Stępniewski: Tutaj bezkonkurencyjny był Paweł Przedpełski. W sezonie 2012 niesklasyfikowany, odjechał raptem kilka biegów. A 2013? Moim zdaniem, przy wielu kontuzjach swojej toruńskiej drużyny, główny autor awansu do play-off. Bez jego punktów na szalę zwycięstwa, remisu czy uratowania bonusa Toruń, w obliczu kontuzji swoich liderów miałby duży problem z punktami w tabeli. Pawła znam osobiście i mogę potwierdzić: duża skromność, dobre wychowanie, świadomość własnych celów.
[photo=148236]Wojciech Stępniewski docenił Pawła Przedpełskiego[/photo]Pomijam oczywiście talent i ogromną chęć pracy nad sobą, ale miał również olbrzymie szczęście, że w odpowiednim czasie znaleźli się obok niego odpowiedni ludzie, tacy chociażby jak jego mechanicy z dużym doświadczeniem w zakresie sprzętowym.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (28):

Zobacz więcej komentarzy (15)