Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

TOP 7 transferów w I lidze

W zakończonym okresie transferowym najwięcej emocji wzbudziły ruchy kadrowe w ENEA Ekstralidze. Ciekawych rozstrzygnięć nie zabrakło również w I lidze. Które transfery były najbardziej spektakularne?
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Duży wpływ na ruchy transferowe klubów miało zmniejszenie ENEA Ekstraligi

Zmniejszenie ENEA Ekstraligi miało istotny wpływ na poczynania klubów I-ligowych na rynku transferowym. Dla części zawodników zabrakło miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej i musieli oni poszukać sobie nowego pracodawcy w I lidze. Nie bez znaczenia było również zniesienie górnego KSM. Dla klubów ekstraligowych tak wartościowi nie byli już żużlowcy z niskim KSM.
- Wróciliśmy do normalności. Najlepsi nie mają problemu, a ci gorsi muszą sobie szukać miejsca w I lidze. Do tej pory było odwrotnie. Żużlowcy z niskim KSM mieli z tego tytułu powody do radości, bo byli rozchwytywani. Teraz wielu może narzekać i mówić, że gdyby KSM był nadal, to znaleźliby miejsce w Ekstralidze. Odpowiedź jest jednak prosta - nie byłoby problemów z zatrudnieniem, gdyby mieli dobry sezon. Teraz muszą odbudować się w niższej lidze. To normalna kolei rzeczy. Najlepsi jeżdżą z najlepszymi, a nieco gorsi w I lidze, która też na tym skorzysta - ocenił okres transferowy w I lidze Krzysztof Cegielski.

Ekstraligę opuściło wielu żużlowców, którzy startowali w niej w ubiegłym roku. Do tego grona można zaliczyć Antonio Lindbaecka, Daniela Nermarka, Petera Ljunga, Nicolaia Klindta, Sebastiana Ułamka, Jonasa Davidssona, Kamila Brzozowskiego, Pawła Hliba czy Adriana Gomólskiego. Większość z nich zdecydowała się na występy w I lidze i w swoich nowych klubach powinna odgrywać pierwszoplanowe role. 

Najbardziej spektakularnych transferów dokonały z pewnością kluby z Grudziądza i Rzeszowa, które w przedsezonowych prognozach uważane są na głównych faworytów rozgrywek. Warto jednak zauważyć, że pozostałe ekipy również były aktywne na rynku transferowym. Które ruchy I-ligowych klubów były najbardziej spektakularne i wzbudziły najwięcej emocji? Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Który z transferów dokonanych przez kluby I ligi wzbudził najwięcej emocji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (47):

Zobacz więcej komentarzy (34)