SPAR Falubaz zachęca do zakupu karnetów. "To się opłaca"

W sklepach kibica oraz w sklepie internetowym SPAR Falubazu kupować można już karnety na sezon 2014. Wielu kibiców zadaje sobie więc najważniejsze w tym momencie pytanie: czy to się opłaca?

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Z opłacalnością karnetów w ubiegłych latach różnie bywało. Kibic decydujący się na zakup całorocznej wejściówki nie wiedział dokładnie, czy i ile pieniędzy uda mu się zatrzymać w kieszeni. Pewniakami były jedynie miejsca na trybunie oraz brak przymusu stania w długich kolejkach. W ubiegłym roku zielonogórski klub znowelizował system karnetowy. Dzięki niemu kibic już na samym początku wiedział, że zakup karnetu się opłaca. W efekcie wejściówki te cieszyły się sporą popularnością i zostały sprzedane w dość dużej liczbie. Każdy posiadacz karnetu jego zakup może oceniać w kategoriach strzału w 10. Z jakiego to powodu? W sezonie 2013 normalne bilety na 9 spotkań rundy zasadniczej na trybunę K lub sektory na drugim łuku kosztowały łącznie 350. Karnet na te miejsca kosztował 300 złotych. W przypadku wejściówek ulgowych było to odpowiednio 260 złotych za pojedyncze bilety oraz 240 za karnet. Mamy więc pierwsze pieniądze zaoszczędzone - 50 złotych w przypadku karnetów normalnych oraz 20 złotych w przypadku karnetów ulgowych. Do tego każdy z posiadaczy karnetów miał prawo pierwokupu wejściówek na mecze fazy play-off z 10 złotową zniżką. To daje kolejne 20 złotych w kieszeni kibica. Sumując to wszystko, kibic z karnetem normalnym zaoszczędził 70 złotych natomiast posiadacz karnetu ulgowego 40 złotych. Nie mówiąc już o czasie i nerwach, które można było stracić stojąc w kolejkach po bilety.

W tym roku system sprzedaży karnetów i wyliczenia oszczędności nie uległ większym zmianom. Siedem ligowych meczów rundy zasadniczej podzielono na dwie kategorie. Do grupy A trafiły Częstochowa, Toruń, Gorzów oraz Leszno, natomiast w koszyku B znalazły się Gdańsk, Wrocław i Tarnów. Minimalne ceny pojedynczych wejściówek na mecze kategorii A to 45 i 35 złotych, natomiast w przypadku spotkań kategorii B 35 i 25 złotych. Minimalną sumę biletów można więc bardzo łatwo policzyć. Za wejściówki normalne zapłacimy minimum 285 złotych, natomiast za ulgowe 215 złotych. Kupując zatem karnety w cenach 270 i 200 złotych już na samym początku mamy pewność zaoszczędzenia 15 złotych. Prawie pewne jest jednak to, że ceny minimalne nie zawsze będą zachowane. 12 kwietnia SPAR Falubaz zmierzy się z tarnowską Unią. Według schematu bilety na ten mecz nie powinny być niższe niż 35 i 25 złotych. Jednak ranga tego pojedynku sprawi, że ich ostateczna cena będzie z pewnością wyższa. Tym samym posiadacz karnetu zaoszczędza kolejne pieniądze.

Osobnym tematem jest możliwość zakupu ratalnego. Jeśli ktoś nie chce, lub nie ma możliwości jednorazowej zapłaty za karnet, może to sobie rozłożyć na kilka miesięcy. Tym samym płacąc miesięcznie np. 30 złotych, kibic zachowuje wszelkie korzyści związane z zakupem karnetu.

Korzyści wynikające z zakupu karnetu na sezon 2014:
- oszczędność 15 złotych na samym starcie
- darmowy wstęp na finał Indywidualnych Mistrzostw Polski 14 sierpnia
- darmowe wejścia na sparingi/zawody młodzieżowe
- 10 złotych zniżki oraz prawo pierwokupu przy zakupie biletów na mecze fazy play-off
- posiadacz karnetu ma także prawo zakupić karnetu dziecięcy
- gwarancja miejsca na stadionie

Karnety 2014 FAQ (infografika) --->>>

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×