Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ice speedway: Logistyczny sukces. Zawodnicy i sprzęt dotarli do Błagowieszczeńska

Działacze FIM, sędziowie, zawodnicy i ich ekipy techniczne, a także wszystkie motocykle są już na Dalekim Wschodzie. Logistyczna operacja powietrzna zakończyła się pomyślnie.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Uczestników Indywidualnych Mistrzostw Świata Gladiatorów czeka teraz rywalizacja w oddalonym o ponad 6000 kilometrów od Moskwy, leżącym przy granicy z Chinami Błagowieszczeńsku. Tuż po finale DMŚ w Togliatti, rozpoczęto logistyczne przygotowania. Jedyną opcją, ze względu na zimowe warunki i odległość był transport lotniczy. Motocykle przed załadunkiem trzeba było należycie zabezpieczyć.

Motocykle i wyposażenie zawodników przygotowane do transportu Motocykle i wyposażenie zawodników przygotowane do transportu
Aby dostarczyć ludzi i sprzęt na Stadion Amur wynajęto pasażersko-transportowy samolot. Po nocnym locie, kilka godzin temu, startujący z podmoskiewskiego lotniska Domodiedowo samolot towarzystwa TransAero wylądował w Błagowieszczeńsku. Prawie trzydziestostopniowy mróz oraz sześciogodzinna różnica czasu sprawia, że witani przez organizatorów i dziennikarzy zawodnicy, będą musieli szybko zaaklimatyzować się do nowych, dalekowschodnich warunków.
Wyładunek motocykli i wyposażenia Wyładunek motocykli i wyposażenia
Dla większości zawodników pobyt na Dalekim Wschodzie to nie tylko następny etap sportowej przygody, ale także kolejny tydzień rozłąki z domem i najbliższymi: - W każdy weekend mamy zawody. Nie byłem już cały miesiąc w domu, cały czas przemieszczamy się z turnieju na turniej - powiedział na płycie lotniska Dmitrij Kołtakow. - Najpierw byłem w Polsce, potem w Krasnogorsku. Niedawno mieliśmy mistrzostwa świata w Togliatti, a teraz aż tutaj przylecieliśmy. Trudno nam nawet zauważyć jak ten czas szybko leci - dodał. 

Zaskoczeni powitaniem zawodnicy fotografowali otoczenie już z trapu samolotu. Gunther Bauer i Kołtakow zamieścili już zdjęcia w społecznościowych sieciach.

W piątek, we wczesnych godzinach porannych naszego czasu, odbędzie się odprawa techniczna i oficjalny trening.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
amur.info

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×