Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Odrodzenie w Gnieźnie? To nie zawsze się udaje

Szymon Kaczmarek
Szymon Kaczmarek
Świderski liczył na lepsze występy w sezonie 2013

Piotr Świderski

Zawodnik, który nie raz pokazywał swój spory potencjał, jednak jego kariera została wyhamowana m.in. przez kontuzje. To właśnie uraz - złamanie nogi - odniesiony pod koniec sezonu 2011 spowodował, że rok później "Świder" wystartował w zaledwie 10 meczach Ekstraligi. W barwach Wybrzeża Gdańsk zdobywał średnio 1,206 punktu na bieg.

Przed sezonem 2013 Świderski związał się z ówczesnym beniaminkiem - Lechma Startem. W Gnieźnie liczyli, że zawodnik swoimi występami nawiąże chociażby do swojej dyspozycji sprzed dwóch lat. Sam żużlowiec również nie ukrywał ambitnych celów. - Wiem na co mnie stać. Zaliczałem już dobre sezony w ekstralidze, więc nie muszę nikomu nic udowadniać. Myślę, że jeśli ktoś śledzi moje wyniki to wie, że stać mnie na bardzo dobre zdobycze punktowe - mówił wówczas. Ponadto deklarował m.in. chęć walki o awans do cyklu Grand Prix.
Rzeczywistość mocno zweryfikowała te oczekiwania. Co prawda "Świder" w kilku spotkaniach był jednym z liderów zespołu, jednak w kontekście całego sezonu nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Osiągnął średnią biegopunktową na poziomie 1,493. Słabiej spisywał się szczególnie w meczach rozgrywanych przy Wrzesińskiej 25, nieco lepiej było na wyjazdach. Nie udało mu się również zrealizować celów indywidualnych. W 2014 roku przywdziewać będzie plastron Stali Gorzów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (14):

 • Only Start Zgłoś komentarz
  Amon szkoda odpisywac temu kiepowi Malin 1976 ....Niech sobie pisze co chce o naszym Starcie, mało wie ale sie wypowiada za wszystkich żal.pl .Chciałbym go spotkac na stadionie i z nim w
  Czytaj całość
  cztery oczy podyskutować ...:):) Juz nie moge sie doczekać pierwszego meczu :):):):) Start zawita do Grudziadza i znowu bedziemy sie czuli jak u siebie :):):):) zapełnimy ten " stadion" ...:):):)
  • I TYLKO START Zgłoś komentarz
   w Gnieżnie "odradzali" się Sawina i Cegielski!
   • 1973Start Zgłoś komentarz
    Co to w ogóle za temat? Jakie odrodzenie w Starcie, który nie płaci na czas? Zawodnik nie ma płacone = nie inwestuje w sprzęt itd. Cofa się w rozwoju co najwyżej. Odbudować to się
    Czytaj całość
    można w Grudziądzu i od niedawna w Rybniku. Ale w Gnieźnie? Po co to pisanie...
    • pitzg Zgłoś komentarz
     Ostatnio\ w Gnieźnie byłem wtedy w drużynie naszej jechał Kurman z Nickim, wiadomo o co. Z całym szacunkiem dla nowopozyskanej siły, to grupa, która może zapewnić constans drużynie.
     Czytaj całość
     Jestem kibicem FZG, ale takiej kichy też bym nie zdzierżył, bo wiadomo, że swoje pociągną za nic! Pzdr
     • tramwajem do ratusza Zgłoś komentarz
      odbudować? To niby kiedy Jonas miał dobry sezon?
      • vader1974 Zgłoś komentarz
       Powodzenia!
       • tomas69 Zgłoś komentarz
        powodzenia Gniezno
        • ABC- prawdziwy Zgłoś komentarz
         Davidsson na bank się odbuduje.... dwie olimpiady na dzień dobry... ten zawodnik nie traktuje polskiej ligi profesjonalnie...w Szwecji smiga aż milo patrzeć. .. a w Polsce??? Junior ze
         Czytaj całość
         szkółki robi go jak chce
         • Gniezno Wataha Zgłoś komentarz
          No to czas przełamać wyliczenia i panowie życzę odbudowy w grodzie Lecha.
          • Pear Zgłoś komentarz
           Myślę 1 liga w tym roku będzie ciekawa .
           • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
            Czytając 7 odcinkowy epilog odradzania się w Starcie zawodników ,to żadnemu z tych nazwisk co jest pisane po wyżej się za bardzo nie udało prócz Taja ale myślę że się odrodził w
            Czytaj całość
            Sparcie. Świder dobrze jechał jak był w Tarnowie i później poprawił swą jazdę Wrocławiu po nieszczęsnej kontuzji jaką doznał na koniec sezonu ten zawodnik nie umie się odnaleźć do dzisiejszego dnia stara się jak to mówi ale nie wychodzi mu to coś jak by się zacięło w tym zawodnikiem. Pozostali zawodnicy wypisani też za dużej furory nie zrobili na torze zostali średniakami ligowymi jak pisze. Start jadąc w eks lidze, kontraktując zawodnika należy się dokładnie patrzeć i przeliczyć co dany zawodnik zdziałał sezon dwa wcześniej i brać poprawkę na formę danego zawodnika na,,-,,bo tak za zwyczaj bywa,, +,,to jak się zdarzy to super ale to już należy do rzadkości, tu prezesi kontraktując takich zawodników robią błąd gdyż odpisuje się kontrakty wysokie a efekty mizerne bo nadal dół. ZAGAR ,UŁAMEK pozostali gdzie dwoma trzema zawodnikami się zawodów nie wygra. Teraz mamy 1L i skład ,który udało się skombinować .Tylko teraz pytanie? Patrząc na jazdę tych wszystkich zawodników w mieniony sezonie żaden zawodnik nie ma się z czego cieszyć że zaliczył dobrze sezon ,czy podołają nadchodzącym sezonie utrzymać Start 1L jeżeli będą tak jechać jak dotychczas to nie wiem jak to będzie bez urazy.powodzenia.
            • Greg-Tarnów Zgłoś komentarz
             Davidsson nie zapomniał jak się jeździ w pierwszej lidze z powodzeniem może się odbudować.
             • malin1976 Zgłoś komentarz
              Ciekawi mnie czy jakiś zawodnik zgodzi się na start jeżeli Start będzie mu wisiał kasę za jeden czy dwa mecze . Bez płynności może się to szybko zakończyć .
              Zobacz więcej komentarzy (1)