KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Miasto obetnie dotację dla Wybrzeża Gdańsk?

Sytuacja finansowa Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk nie jest najlepsza. Informacje dochodzące z Urzędu Miasta Gdańska w zakresie dotacji dla klubu również nie są optymistyczne.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk po zakończeniu sezonu miało 1,4 miliona zł długu. Na tę kwotę składały się zarówno zaległości za sezon 2012, jak również niespłacone zobowiązania za sezon 2013. Na dzień dzisiejszy pozytywna informacja płynąca z gdańskiego klubu jest taka, że udało się już spłacić kwotę ponad miliona złotych. Sytuacja nadal jednak jest ciężka, gdyż w grę zaczynają już wchodzić wymagalne faktury na sezon 2014. Ratunkiem ma być między innymi rozłożenie na raty części zobowiązań, jak miało to miejsce w przypadku tak zwanej opłaty szkoleniowej.

Trudnej sytuacji klubu nie polepszają sygnały dochodzące z Urzędu Miasta i Urzędu Wojewódzkiego. Najpierw wojewoda zdecydował, że ze względu na odpalenie rac podczas ostatniego spotkania I ligi z GKM-em Grudziądz, w ramach kary zamknie cztery sektory dla kibiców. Teraz okazuje się, że swoje wsparcie dla klubu zamierza obciąć Urząd Miasta. W czasie, gdy prezesem Wybrzeża był Maciej Polny dotacje wynosiły 3 miliony złotych. W zeszłym sezonie, kiedy gdańska drużyna wywalczyła awans do ENEA Ekstraligi, na konto z Urzędu Miasta wpłynęły 2 miliony złotych. Na sezon 2014 dotacja ma być jednak obcięta o 25 procent i wynieść około 1,5 miliona.

Taka postawa władz miasta zaskakuje w świetle wcześniejszych deklaracji, w myśl których po awansie klub miał otrzymać dotację na poziomie 2 milionów złotych. Oficjalne ogłoszenie podziału pieniędzy miejskich ma nastąpić do końca kwietnia. Wówczas poznamy ostateczną kwotę, jaką Wybrzeże otrzyma na sezon 2014.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (74)
 • chrismcski Zgłoś komentarz
  To wszystko wina tego pachołka z PO Adamowicza, on najchętniej swoim wyborcom (w głównej mierze staruszkom ze Starówki)zmieniałby pumpersy i organizował kolejną strefę ciszy, jaką jest
  Czytaj całość
  objęte całe stare miasto.
  • -Butcher- Zgłoś komentarz
   No to niezle... Oglosic zmniejszenie wsparcia o 0,5 mln zl, kiedy w budzecie klubu te pieniadze zostaly juz uwzglednione. Terlecki niech zamowi silniki dla wychowankow, a Lindgrena i Madsena
   Czytaj całość
   wypozyczy. W przeciwnym razie Wybrzeze za rok nie wystapi w zadnej lidze ;/
   • Cudi GDA Zgłoś komentarz
    Jestem kibicem Wybrzeża od ponad 30 lat i ciężko mi patrzeć na to co się dzieje w klubie. Nie dziwi mnie jednak to, że miasto i potencjalni sponsorzy niechętnie dają pieniądze, skoro
    Czytaj całość
    przerośnięta administracja pochłania około 800 tys rocznie. Nie ma się potem co dziwić, że brakuje pieniędzy dla zawodników. I co ci "dyrektorzy " od cudów wszelakich wnoszą. Niewiele. Wiadomo jednak jakie były kryteria kokursowe. Szkoda gadać.
    • malin1976 Zgłoś komentarz
     Półtora miliona złotych to wciąż sporo kasy . Drugie tyle z biletów i są już 3 miliony a resztę niech Zdunek z Terleckim dokłada . Wiedzą ile bo sami zawodników sprowadzali więc
     Czytaj całość
     tylko oni mają pojęcie czy ich było na nich stać .
     • ROSE Zgłoś komentarz
      Gołemu to już chyba tylko można jaja obciąć.
      • Draumr Zgłoś komentarz
       Szkoda mi Was chłopaki, ale widzę, że sytuacja klubu żużlowego w Waszym mieście obchodzi "górę" tyle co zesłoroczny śnieg. Mimo wszystko życzę Wam w miarę udanego sezonu.
       • stach49 Zgłoś komentarz
        Ten kto ma kasę i skład może jeździć w ekstralidze.Inaczej będą przekręty.
        • lipa_ml Zgłoś komentarz
         Ja nie rozumiem jak miasta np. Bydgoszcz czy Gdańsk mogą mieć długi jak dostają dotację po 3 mln albo 5 mln z miasta ?
         • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
          Można tylko powiedzieć ... buahahahahahahahahahahah....
          • Bruin Zgłoś komentarz
           Oby to nie był gwóźdź do trumny Wybrzeża.
           • tomas68 Zgłoś komentarz
            Jeśli ta się stanie to będzie totalna mizeria a tak była minimalna szansa na walkę o utrzymanie z bankrutującymi medalionami.
            • Jakub81 Zgłoś komentarz
             Na żużel zawsze brakuje ale na kopaną kasa jest porąbany system.
             • Alek Z. Zgłoś komentarz
              Słabizna jak nie wiem, aż chce się wyć. Dług wynosi 1,6 bańki RT sam to powiedział w zeszłym tygodniu więc skąd wzięli, że balon został spłacony. No chyba, że nieoficjalnie było
              Czytaj całość
              z 2,5 melona. Po co to wszystko. Farsa wymierzona jedynie w kibica i nic poza tym. Było w zeszłym roku ogłosić upadłość po Polnym. Zacząć od drugiej ligi teraz 2014 tak jak mówicie z juniorami. Miasto dało by pół balona i stadion Zdunek 200 tysia i pozostali sponsorzy dobiliby do 1 mln i już można by Renata plus wychowanków zostawić i rozwijać to co mamy. Dodatkowo Krychę by sprzedali i kasa by kolejna była. Zbudować wszystko na solidnych podstawach. Nawet kilka lat się szykować na wyższe ligi. Emocje w pierwszej czy drugiej lidze nie są mniejsze czy gorsze, jedynie patrzy się na mniej krzykliwe nazwiska. Pójdę na pierwszy mecz z Unibaxem i zobaczy się co i jak wygląda. Marcel w składzie, atrakcja dla miejscowych wg. RT i AT.
              Zobacz więcej komentarzy (21)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×