Gnieźnianie wiedzą jak dobrze punktować w Daugavpils

Żużlowcy Carbon Startu Gniezno zmierzą się w niedzielę w wyjazdowym spotkaniu z Lokomotivem Daugavpils. Jak do tej pory czerwono-czarni radzili sobie na Łotwie?

Szymon Kaczmarek

Damian Adamczak

W ostatnich tygodniach, podobnie jak pozostali krajowi zawodnicy startu, jeździł niewiele, ale historia pozwala dać mu nadzieję na dobry wynik w Daugavpils. 2 lata temu, startując z pozycji młodzieżowca, wywalczył tam 14 punktów i bonus.

Średnia wyjazd 2014: 1,600 Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 0,368
Adrian Gomólski

"Adik", podobnie jak Adamczak, w lipcu startował bardzo mało, ale do pojedynku w Daugavpils podchodzi w bojowym nastroju. Gomólski zwykle dobrze spisywał się na łotewskim obiekcie. Najlepszym tego przykładem jest jego występ z 2012 roku, kiedy wywalczył 12 punktów i bonus. Równie dobrze było 4 lata temu (13 "oczek"), choć kilka tygodni wcześniej gnieźnianin zapisał przy swoim nazwisku 3 punkty i bonus.

Średnia wyjazd 2014: 1,000
Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 0,500

Wadim Tarasienko

Wychowanek Lokomotivu, który doskonale zna miejscowy tor. W tym sezonie pokazał już, że stać go na bycie liderem. Macierzysty tor powinien dostarczyć mu kolejnych argumentów, aby potwierdzić tę tezę.

Średnia wyjazd 2014: 1,632
Średnia wyjazd 2013 (I liga): 1,318

Maciej Fajfer

Nie startował w zawodach ligowych od sezonu 2012. Wywalczył wtedy, jeszcze jako junior, na torze w Daugavpils 6 punktów. Teraz otrzyma szansę, ponieważ skutki kontuzji odczuwa Jonas Davidsson, a "Fajka" dobrze wypadł w turnieju treningowym. Jego występ to jednak wielka niewiadoma.

Bjarne Pedersen

Zdecydowany lider Carbon Startu. Nie wspomina jednak dobrze toru w Daugavpils. Nie startował na nim zbyt często, a ostatni występ był bardzo słaby - dwa lata temu wywalczył tam jeden punkt i bonus. Teraz jednak Duńczyk jest w bardzo wysokiej formie, która pozwala liczyć na lepszy rezultat.

Średnia wyjazd 2014: 1,963
Średnia wyjazd 2013 (ekstraliga): 0,588

Adrian Gała i Dawid Wawrzyniak

Wychowankowie Carbon Startu mają zerowe doświadczenie z obiektu w Daugavpils. Obaj są jednak bardzo waleczni, a Gała zalicza zdecydowanie najlepszy sezon w życiu i ciągle się rozwija. Gnieźnieńscy młodzieżowy powinni zatem dorzucić kilka punktów do dorobku zespołu.