Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

W poniedziałek otwarte zostanie okienko transferowe. Kim kluby mogą wzmocnić się przed fazą play-off?

1 września po raz trzeci w tym roku zostanie otwarte okienko transferowe. Na wzmocnienia przed play-offami kluby będą miały 14 dni. Na rynku jest kilku zawodników, którzy gwarantują solidny poziom.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Zgodnie z Regulaminem Przynależności Klubowej kluby rywalizujące w polskich ligach w trakcie sezonu trzykrotnie mogą dokonywać wzmocnień. Mówi o tym artykuł 213 powyższego regulaminu:

Art. 213. 

1. Z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 215, zawodnicy są zgłaszaniw terminach:
1) 1 grudnia - 31 stycznia na sezon 2013; 2 listopada - 15 grudniana sezon 2014 i kolejne,
2) 15 maja - 31 maja,
3) 15 lipca - 31 lipca
4) 1 września - 15 września.

2. W terminach, o których mowa w ust. 1 pkt 2, 3 i 4, mogą być zgłaszani tylko cizawodnicy, którzy nie mieli ustalonej przynależności klubowej i w danymsezonie nie byli zgłoszeni do żadnych zawodów o mistrzostwo Polski i nagrodyPZM w barwach jakiegokolwiek klubu.


We wcześniejszych okienkach transferowych kilka klubów zdecydowało się na sprowadzenie nowych zawodników. Strzałem w dziesiątkę było zakontraktowanie przez Orła Łódź Madsa Korneliussena, który z miejsca stał się jednym z liderów drużyny. Na transfery zdecydowali się również włodarze Speedway Wandy Instal Kraków, którzy sprowadzili Kennetha Hansena, a umowy z nowymi zawodnikami podpisano też w Rawiczu.

Działacze kilku klubów zapowiadają wzmocnienia przed meczami decydującymi o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Dla niektórych klubów Polskiej 2. Ligi Żużlowej priorytetem jest zakontraktowanie solidnego młodzieżowca. Zgodnie z regulaminem w fazie play-off kluby nie mogą korzystać z funkcji "gościa". Z tego przepisu w tym sezonie często korzystała Speedway Wanda Instal Kraków. - Na pewno okres przerwy przed play-off wykorzystamy na zakontraktowanie nazwisk juniorskich, bo jak wiadomo, w play-off nie ma już instytucji gościa. W tej kwestii jesteśmy już dogadani, a ile tych nazwisk będzie, to zatrzymamy dla siebie - przyznał na naszych łamach menedżer krakowskiego klubu, Michał Finfa.
  
Oprócz wzmocnienia formacji młodzieżowej, działacze będą starali się zakontraktować dobrej klasy seniorów. Sprawdziliśmy jacy zawodnicy nie podpisali do tej pory kontraktu w polskiej lidze i wrześniowe okienko transferowe będzie dla nich ostatnią szansą na podpisanie umowy z jednym z klubów rywalizujących w polskich ligach. 

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Który z tych zawodników byłby najlepszym wzmocnieniem dla polskich klubów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (53)
 • bruno42 Zgłoś komentarz
  Craig Cook odpada został zakontraktowany jako czołowy zawodnik Stali Gorzów. Podobno szybki nie jest ale koleiny omija na 5+ :)
  • Skit Zgłoś komentarz
   Mam pytanie czy szanowna redakcja zauważyła że nie jaki Zoltan Adorjan wygrał zawody w Żarnowicy z kompletem punktów? może turniej dla weteranów ale można była dać newsa skoro dajecie
   Czytaj całość
   z półfinałów IM Szw
   • Mysz Polski FZ Zgłoś komentarz
    MB zobaczymy co potrafi w niedziele jak wystapi w barwach Esbjerg,jak dla mnie jego moc jest watpliwa
    • robko Zgłoś komentarz
     Wszyscy slabo jezdza,lepiej chodza na nogach!
     • Krzyżak z Toruńia Zgłoś komentarz
      Smolinski do najlepszego klubu w polsce! - TORUŃ !. Te parę groszy zapłacimy krośnie :)
      • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
       Spora jest koalicja zawodników do zatrudnienia.Problem czy się sprawdzą na torze.
       • KaDaM Zgłoś komentarz
        żeby mieć smolińskiego trzeba zapłacic karę do klubu z Krosna za nie stawienie się na 8 meczy
        • Wandal Zgłoś komentarz
         Jason Garrity, Craig czy Thoresel to są raczej zawodnicy których kluby powinny brać na początku sezonu, najpierw niech pokażą na co ich stać. Natomiast Smolinski i Bech to jest
         Czytaj całość
         wzmocnienie składu w I i II lidze.
         • AntyDódeg Zgłoś komentarz
          Bech zawita do Gorzowa w miejsce Gapy. Gapa niczego już wielkiego nie pokaże, a młody wiele lat kariery jeszcze przed nim.
          • yes Zgłoś komentarz
           "Na rynku jest kilku zawodników, którzy gwarantują solidny poziom" - a ilu jest/będzie na półkach i "do ugryzienia"? Przekonamy się niebawem. Początek okienka (1 września) będzie już
           Czytaj całość
           po ostatniej kolejce i przed play offami. Niektóre kluby już uwijają się.
           • Tomtom3 Zgłoś komentarz
            Musiałbyś sprzedać polewaczkę emeryt, żeby zakontraktować któregoś z tych zawodników.
            • Scoobiedooya Zgłoś komentarz
             z tych zawodnikow wystarczy złozyc zespol (pomijam regulamin i polaka)i taki ostrow lezy i kwiczy xD 1.Smolinski 2.Stead 3.Thorsell 4.Cook 5.Bech 6.Piosicki 7.Ktoś tam może Waldzior i
             Czytaj całość
             wodniczak schudnie
             • wojtaszek zg Zgłoś komentarz
              Według mnie Smoliński nie jest obecnie przygotowany do jazdy w Polsce i nie będzie żadnym wzmocnieniem. A jeśli chodzi o Mikkela Becha, to Falubaz zmarnował okazję na świetnego zawodnika
              Czytaj całość
              na wiele lat. Nie przemawiają do mnie argumenty typu "sam jest sobie winien". Przyjeżdżał na przedsezonowe sparingi, świetnie punktował w Anglii i w zawodach indywidualnych, a i tak nie pojechał w Polsce, bo, jak twierdził Dobrucki, nie były to wystarczające wyniki. W związku z tym olał teraz Falubaz i wcale mu się nie dziwię. On sobie znajdzie nowy klub w przyszłym roku, a Falubaz na wiele lat może zapomnieć o młodych Duńczykach.
              Zobacz więcej komentarzy (7)