KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

KŻ Kolejarz Opole zawiesza działalność

Członkowie Kolejarza podjęli w czwartek uchwałę o wycofaniu drużyny z tegorocznych rozgrywek. To oznacza, że klub zawiesi swą działalność, a niebawem może przestać istnieć.
Oliwer Kubus
Oliwer Kubus

Czwartkowe zebranie było prawdopodobnie ostatnim w dwunastoletniej historii istnienia KŻ Kolejarz. Podmiot kierowany przez Jerzego Drozda nie otrzymał dotacji z urzędu miasta i stało się jasne, że bez tak poważnego zastrzyku finansowego nie da rady wystartować w rozgrywkach. Ostateczną decyzję podjęło walne zgromadzenie, które niejednomyślnie przegłosowało uchwałę o wycofaniu zespołu z ligi.


Klub od lutego zawiesi swoją działalność. Działacze twierdzą jednak, że postarają się znaleźć pieniądze na spłatę długów. Upominają się choćby o ekwiwalent za transfer Damiana Dróżdża do Wrocławia. Kolejarz zakończył rok na plusie z sumą 153 tysięcy złotych (przy dochodach rzędu 749 tys. zł.), a całkowite zadłużenie, w porównaniu do poprzedniego roku, zmniejszyło się. Wynosi obecnie 381 tys. zł., lecz znaczną część tej kwoty stanowią pożyczki udzielone klubowi przez Jerzego Drozda. Zobowiązania wobec zawodników szacuje się na 70 tys. zł. - Mieliśmy plan, jak zaległości uregulować. Byliśmy już bliscy porozumienia w sprawie sponsoringu z Frankiem Mauerem. Niestety, miasto w perfidny sposób przerwało 55-letnią klubową tradycję - mówi z nutką rozgoryczenia w głosie prezes Drozd. - Opolskiemu żużlowi przyda się świeża krew, ale jestem zniesmaczony stylem, w jaki zmiany przeprowadzono. Prezydenci prowadzili za naszymi plecami grę i nas wyautowali. Nie zasłużyliśmy na takie traktowanie.

Drozd uważa ponadto, że jeśli Hawi Racing chce wystartować w rozgrywkach, to powinno w myśl regulaminu przejąć długi poprzednika wobec żużlowców. Zapowiada też, że Kolejarz może odstąpić stowarzyszeniu niezbędny sprzęt, między innymi polewaczkę, maszynę startową czy pulpit sędziowski, ale za opłatą. - To przedmioty będące własnością klubu. Zostały przez nas zakupione i nie chcemy ich oddać bezpłatnie - komentuje Jerzy Drozd. - Możemy się spotkać i porozmawiać. Z żużla zostałem jednak wyleczony i w tym sezonie opolskiego stadionu nie odwiedzę.

Funkcyjni zapowiedzieli z kolei, że jako członkowie Kolejarza nie zamierzają charytatywnie wspierać nowej sekcji. Byli zawiedzeni, że żaden z działaczy Hawi Racing nie pojawił się na zebraniu i nie podjął tematu współpracy. Skrytykowano także przedstawicieli klubu kibica, zarzucając im, że poprzez protesty na stadionie i kłamliwe wpisy na forach działali na szkodę żużla.

Niestety, zebranie pokazało, że opolskie środowisko żużlowe nadal jest podzielone, choć na wcześniejszym spotkaniu w ratuszu padały ciepłe słowa i zapewnienia o wzajemnej pomocy. Oby, gdy nadejdzie konieczność współpracy, nie zapomniano o jednym - że czarny sport w mieście o tak długich tradycjach przetrwać musi. Niezależnie, z jakimi ludźmi u władzy i pod jaką nazwą.
Opolanie po rozmowach z Piotrem Szymańskim. Wnioskują o licencję

Czy w 2015 roku zobaczymy ligowy żużel w Opolu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (133)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Ciekawe co o tym wszystkim mysli sobie Jurek Szczakiel jak patrzy co sie dzieje z zuzlem w jego rodzinnym miescie.....
  • Szwędacz Zgłoś komentarz
   Widać że u nich też nie pokolei mają w głowach, wszyscy są winni tylko nie oni, prezydent, kibice, inny klub itd. Najlepsze jest to że nowy klub ma przejąć długi po poprzedniku i to
   Czytaj całość
   jest super, ale jak nowy klub coś potrzebuje to możemy mu to sprzedać :)Ludzie w żużlu postradali rozum jak widzę do reszty.
   • jankes35 Zgłoś komentarz
    do wszystkich opluwaczy-gdyby nie Jerzy Drozd to żużla w Opolu nie było by już danwo,każdy jest mądry kiedy siedzi z boku i gó..o robi,pamiętaj wypożyczenie też kosztuje-nikt za free
    Czytaj całość
    nie przyjedzie
    • Janulino Zgłoś komentarz
     Teraz chłopcy z miasta wstawią swoich i będą wypompowywać pieniądze z Urzędu Miasta. A następnie będą udawać jacy to oni dobrzy bo uratowali żużel w Oplu. W ten sposób będą
     Czytaj całość
     przygotowywać się do następnych wyborów za nasze pieniądze.
     • RKKS Zgłoś komentarz
      [quote]Byliśmy już bliscy porozumienia w sprawie sponsoringu z Frankiem Mauerem.[/quote] Ciekawe :)
      • piknikpsz Zgłoś komentarz
       Ryback po co tyle agresji??? Nie napisałem nic co nie jest prawdą, wróciłem właśnie 4 dni temu z waszych stron i może rozmawiałem z innymi ludźmi ale nikt nie ma wiadomości że macie
       Czytaj całość
       sponsora a dysponujecie pieniędzmi TYLKO z UM. Możesz udawać że jest inaczej ale sponsora nie macie, wartością dodaną będzie trener ale tylko za pieniądze z UM dalej nie będzie kolorowo w Opolu.
       • yes Zgłoś komentarz
        Smutna wiadomość.
        • LeszekSG Zgłoś komentarz
         Ale u niektórych krętaczy z Czewy megalomania. Upadek dwóch drugorzędnych klubów to upadek żużla? Bankructwo to coś normalnego i lekarstwo na nieudaczników. Bo ośrodek w Opolu nie
         Czytaj całość
         padnie. Padłtylko klub Drozda. A skoro oni mają długi to wylicytować ten sprzęt, który jest gotów odsrzedać nowemu podmiotowi i część spłacić.Reszta program naprawczy i walka. Skoro dopuścili Częstochowę, to grupa Hawryluka nie powinna mieć żadnych problemów tak naprawdę. Oni naprawdę nie mieli nic wspólnego z kliką Drozda. A w Czewie? Skąd się wziął Włókniarz w elidze? Czyż spółka nie wyewoluowała ze stowarzyszenia? Czyli spółka to córka stowarzyszenia. Ale oni są wyrodni, do własnego dziecka się nie przyznają. CHoć z zachwytem klaskali gdy kontraktowano kolejne gwiazdy i walili na stadion. Dopiero upadek sprawił, że spółka jest be? Cóż, sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą. Kibice sukcesu.
         • Speedy88 Zgłoś komentarz
          https://www.facebook.com/342964982392143/photos/a.562311777124128.1073741827.342964982392143/872147466140556/?type=1&theater Startujemy w lidze:)
          • fanatykMAN Zgłoś komentarz
           no to mamy impas a w na widoku nowych starych HAWI -BLASK BEDZIE TYLKO CZEGO CO SIE ZNOWU SPALI.?
           • Regres Zgłoś komentarz
            Dziękujemy ci PZM-ocie Dziękujemy także Władzom Polskiego ŻUŻLA z Szymańskim i Witkowskim na czele . Kto nastepny ??? Za chwilę zostaną 3 kluby w Polsce i będzie PIĘKNIE
            • tomas68 Zgłoś komentarz
             No i mamy kolejny zespół leci bo tym na górze się wydawało że wiedzą lepiej. Co tam koszta dla zawodnika i klubu że musiały się babrać z tak nędznym i awaryjnym produktem/tłumikiem.
             Czytaj całość
             Co tam wspierać własne kluby,lepiej umoczyć ogromną kasę w tak denną i nudną prywatę bsi. I co może tym razem pan Witkowski powie że to wina klubu który z braku środków gospodarował jak tylko mógł. Co może i oni przepłacali,dosłownie żenada.
             • Raf123 Zgłoś komentarz
              Kolejna smutna wiadomość. Stąd pochodził nasz pierwszy mistrz świata. Kolejarz Opole to była kiedyś marka, choć nie było może zbyt wielu sukcesów drużynowych ( z reguły drużyna
              Czytaj całość
              balansowała na krawędzi I i II ligi w tamtejszych czasach) to jak przyjeżdżali do Grudziądza to było wydarzenie. Szkoda, bardzo szkoda i życzę jak najszybszego powrotu do żużla! Opole na to zasługuje!
              Zobacz więcej komentarzy (42)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×