Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Częstochowscy samorządowcy walczą o Włókniarz

Radna Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Radny Rady Miasta Częstochowy wystosowali apel, w którym nawołują o powrót do rozmów na temat startów SCKM Włókniarz w PLŻ 2 w roku 2015.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

Treść apelu (zachowano pisownię oryginalną):

Apel o powrót do rozmów ws. ratunku dla częstochowskiego sportu żużlowego

W związku z podjętą decyzją Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego w sprawie nie przyznania licencji Stowarzyszeniu CKM Włókniarz na start w Polskiej II Lidze Żużlowej zwracamy się z gorącą prośbą oraz wielkim apelem o powrót do rozmów mających na celu ratowanie żużlowej mapy Polski oraz wypracowania rozwiązań umożliwiających pomoc stowarzyszeniu w uzyskaniu licencji na start w II Lidze. 

W zaistniałej sytuacji, apelujemy o zorganizowanie spotkania roboczego, swego rodzaju okrągłego stołu.

Uważamy, iż w związku z tak trudną sytuacją, której skutki mogą być dramatyczne i nieodwracalne w kontekście dalszych losów Włókniarza, a co za tym idzie żużlowego ośrodka w Częstochowie, zwracamy się z prośbą by w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego, Stowarzyszenia Żużlowców Metanol, samorządowcy, sponsorzy oraz wszystkie podmioty będące stronami zaistniałej sytuacji.

Chcielibyśmy spróbować powrócić jak najprędzej do rozmów i prosić o taką szansę dla dobra żużlowej mapy polski, wspaniałych zawodników, kibiców oraz pięknej historii czarnego sportu.

Apelujemy, aby odłożyć na bok wszelkie spory i animozje oraz usiąść do takiego okrągłego stołu i przeanalizować jeszcze raz tę decyzję oraz poszukać wspólnie szansy dla tych ośrodków.

Nie podejmujmy pochopnie decyzji, ponieważ skutki mogą wpłynąć nie tylko na obecny sezon, ale i na całą przyszłość sportu żużlowego, tak jak niestety stało się w takich miastach jak Świętochłowice czy Poznań.

Ze swojej strony deklarujemy i podtrzymujemy swoje słowa odnośnie wsparcia i pomocy, które szczegółowo chcielibyśmy przedyskutować na spotkaniu grupy roboczej.

Z poważaniem,

Marta Salwierak
Radna Sejmiku Województwa Śląskiego 

Przemysław Wrona
Radny Rady Miasta Częstochowy Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (414)
 • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
  Mogli wzywać, żeby spłacać długi.
  • elo czewa Zgłoś komentarz
   https://www.facebook.com/video.php?v=749583125112732&set=vr.749583125112732&type=2&theater
   • M E D A L Zgłoś komentarz
    Obejrzałem z włoskim komentarzem. Wyścig jak wyścig, nie moje klimaty, ale myślę sobie, horyzonty trzeba poszerzać jak dobry kolega proponuje:) Potem pomogła ciocia Wikipedia,
    Czytaj całość
    cytuję: "1991. Po raz pierwszy wygrał Grand Prix Brazylii. Siedem okrążeń przed końcem wyścigu w bolidzie Senny zacięła się skrzynia biegów. Miał do dyspozycji tylko szósty bieg. Dzięki dużej przewadze nad resztą zawodników udało mu się wygrać kończąc wyścig 3 sekundy przed Riccardo Patrese. Na okrążeniu zjazdowym zemdlał z powodu ogromnego wysiłku. Dostał skurczu mięśni ramion oraz karku i nie był w stanie wyjść z bolidu." Będąc mądrzejszym obejrzałem jeszcze raz i ujrzałem tą magię o której wspominałeś. Wielki wyścig, wielka klasa:) Pozdrawiam:)
    • Andrzej GM Zgłoś komentarz
     Świętochłowice i Poznań padły , to jest fakt. Ale ...Lublin, Piła, Łódź, Kraków,Ostrów, te ośrodki po upadkach się podniosły.
     • GRYK Zgłoś komentarz
      Mimo iż nie jestem ani z Gdańska ani z Częstochowy to z całego serca kibicuję tym miastom aby wystartowały w sezonie 2015 w lidze!!!! Byłem na jednym i drugim stadionie na meczach w
      Czytaj całość
      Gdańsku w latach 86-87 a w Częstochowie 11-12. Super widowiska i szkoda kibiców oraz tych młodych zawodników że muszą cierpieć za głupotę innych. Dopuścić te zespoły do ligi , wprowadzić nadzór nad tymi klubami oraz pociągnąć do odpowiedzialności karnej tych którzy ten bałagan zrobili. Pozdrawiam serdecznie.
      • CKM71 Zgłoś komentarz
       Walczyć k....rwa walczyć ja chcę chodzić na WŁÓKNIARZ!!!
       • Cz-waCKM Zgłoś komentarz
        - Jak to mówią - " CYGAN ZAWINIŁ , KOWALA POWIESILI ! ! ! ! ! ! - Ot cała prawda ! ! ! - Niech ostatni zgaszą światło. - - - DOBRANOC ! ! !
        • Szybki38 Zgłoś komentarz
         nauczka na przyszłość będzie za machloje w klubie i kłutnie a tak naprawde raków mógłby korzystać na spółke z łókniarzem ze stadionu wkońcu stadion miastowy utrzymanie by mniej
         Czytaj całość
         kosztowało
         • Szybki38 Zgłoś komentarz
          wrona niech się nie miesza bo już dużo nabroił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          • Cysio Zgłoś komentarz
           SCKM i SGKŻ mogą się jeszcze odwoływać: http://www.sportowefakty.pl/kibice/43856/blog/7420/czy-sckm-i-sgkz-moga-sie-odwolac-od-decyzji-licencyjnych
           • PIT-BULL001 Zgłoś komentarz
            No troche przesadziłeś z tym 2004.Ale jak masz taką fantazje to możesz napisać że nie płacili od 1946
            • Gdańsk Racing Zgłoś komentarz
             Walczcie o żużel jak Lwy. Jeśli nie to zapraszmy nad morze na mecze ... Włókniarza w roli gospodarza. Musimy sobie pomagać.
             • alaska Zgłoś komentarz
              Panie Przemysławie Wrona - Radny Rady Miasta Częstochowy, a gdzie pan był gdy "zbawca" CKM Artur S., fetowany na stojąco na sesji Rady Miasta Częstochowa robił swe "zbawienne" numery?
              Czytaj całość
              Dlaczego wtedy pan nie pisał swoich apeli?
              Zobacz więcej komentarzy (52)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×