KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużlowe bójki: Im puściły nerwy na torze

We wtorek doszło do skandalicznej bójki pomiędzy Gregiem Hancockiem i Nickim Pedersenem. To jednak nie pierwsza taka sytuacja w żużlu, kiedy żużlowcom brakuje utrzymania nerwów na wodzy.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Greg Hancock vs. Nicki Pedersen

Ta skandaliczna sytuacja miała miejsce podczas meczu szwedzkiej Elitserien pomiędzy Piraterną Motala i Dackarną Malilla. Na przeciwległej prostej Pedersen spowodował upadek Hancocka. Amerykanin szybko podniósł się z toru i zaczął biec w kierunku Duńczyka, rzucając się na niego i zwalając go z motocykla.


Zachowanie Hancocka było ogromnym zaskoczeniem, gdyż jest on znany ze spokojnego charakteru. Tym razem jednak mistrz świata nie opanował nerwów. Amerykanina najprawdopodobniej czeka kara za swoje skandaliczne zachowanie. Nie ma co ukrywać, że żużel to sport dla twardzieli, gdzie czasem niezwykle trudno jest utrzymać nerwy na wodzy.

Za swoje zachowanie "Grin" został ukarany grzywną w wysokości 5 tysięcy szwedzkich koron. - Jestem zaskoczony jego reakcją i cieszę się, że incydent został dobrze zarejestrowany przez kamery telewizyjne. Hancock stracił kontrolę nad sobą w tej sytuacji. Teraz ruch jest po stronie SVEMO. Jeśli oni nic nie zrobią, to co będzie dalej? Jaka kolejna akcja nas czeka? Jeździmy motocyklami bez hamulców i każdy z nas ryzykuje. Jednak wszczynanie bójek jest głupie - powiedział Pedersen na łamach Ekstrabladet.

- On nie lubi przegrywać. Wtedy dochodzi do takich sytuacji, w których jak to się mówi, on jest złym chłopcem. Zazwyczaj inni nie reagują na to tak, jak ja, ale jest to denerwujące. Całe zajście to jednak moja wina, bo byłem zdenerwowany i sfrustrowany. Chciałbym przeprosić kibiców, to się więcej nie powtórzy - przyznał Hancock na łamach szwedzkiego "Aftonbladet".

W przeszłości wielokrotnie dochodziło do podobnych sytuacji i to zarówno w walce o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata, jak i w meczach ligowych w niższych klasach rozgrywkowych. Postanowiliśmy przypomnieć niektóre z tych sytuacji.

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (58)
Zobacz więcej komentarzy (28)