Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Paweł Miesiąc z największym doświadczeniem w Daugavpils

W niedzielnym meczu Nice Polskiej Ligi Żużlowej Lokomotiv Daugavpils zmierzy się ze Speedway Wandą Instal Kraków. Najlepiej spośród żużlowców beniaminka na Łotwie radzi sobie Paweł Miesiąc.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Paweł Miesiąc w 2010 roku był zawodnikiem Lokomotivu Daugavpils, lecz w domowych meczach łotewskiej drużyny wystąpił tylko czterokrotnie. W piętnastu biegach wywalczył 19 punktów i cztery bonusy. Lepiej Miesiąc w Daugavpils spisywał się w kolejnych latach. W 2012 roku wystąpił w dwóch meczach (9+2 i 7+2), a rok później wywalczył 8 "oczek" i bonus. Z kolei w zeszłorocznym wyjazdowym meczu PGE Marmy Rzeszów w Daugavpils zdobył 7 punktów i trzy bonusy. Łącznie przełożyło się to na średnią 1,676 punktu na bieg.


Dobre wspomnienia z Daugavpils ma również Daniel Pytel. Co prawda w tym sezonie spisuje się on poniżej oczekiwań, ale w dwóch meczach wyjazdowych na Łotwie zdobył z bonusami 18 punktów w 11 biegach. Z kolei Maciej Kuciapa wystąpił w trzech meczach i zdobył w nich 18 "oczek" z bonusami w 12 biegach. Jednak wychowanek Stali Rzeszów ostatniego spotkania w Daugavpils nie zaliczy do udanych, bo w trzech biegach zdobył zaledwie punkt.

Tylko raz w ostatnich latach w meczu ligowym na Łotwie wystartował Rafał Trojanowski. W 2011 roku zdobył on 2 punkty w dwóch biegach. 4 punkty i 3 bonusy wywalczył w dwóch meczach Marcin Wawrzyniak, a dla Pontus Aspgren będzie to debiut na torze w Daugavpils.

Statystyki Speedway Wandy Instal Kraków w meczach ligowych na torze w Daugavpils (w latach 2010-2014):

Zawodnik Mecze Punkty Biegi Śr. bieg
Paweł Miesiąc 8 62 37 1,676
Daniel Pytel 2 18 11 1,636
Maciej Kuciapa 3 18 12 1,500
Marcin Wawrzyniak 2 7 6 1,167
Rafał Trojanowski 1 2 2 1,000
Pontus Aspgren nie jechałAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Paweł Miesiąc będzie liderem Speedway Wandy Instal Kraków w meczu w Daugavpils?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  Doświadczenie lub jego brak nie będzie pewnie mieć wpływu na wynik meczu. Zawodnicy Wandy powinni starać się dobrze jechać i zbytnio nie szarżować.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×