WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Znamy kalendarz sportu żużlowego 2016!

Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała kalendarz sportu żużlowego na sezon 2016. Pierwszymi oficjalnymi zawodami w sezonie będą mecze Nice Polskiej Ligi Żużlowej.
Damian Gapiński
Damian Gapiński
WP SportoweFakty / Tomasz Oktaba

Kalendarz sportu żużlowego 2016:

Marzec:
28.03 - 1. kolejka Nice PLŻ
29.03 - Egzamin na certyfikat "Ż"
31.03 - Eliminacje Złotego Kasku (Kraków, Bydgoszcz, Częstochowa)

Kwiecień:
03.04 - 2. kolejka Nice PLŻ
06.04 - Eliminacje krajowe do IMŚJ (Poznań, Ostrów)
07.04 - Finał krajowych eliminacji do IMEJ (Krosno)
10.04 - 1. kolejka PGE Ekstraligi i 3. kolejka Nice PLŻ
12.04 - Test mecz reprezentacji Polski U-21 (Pardubice)
13.04 - Test mecz reprezentacji Polski U-21 (Praga)
14.04 - Finał Złotego Kasku (Tarnów)
17.04 - 2. kolejka PGE Ekstraligi i 4. kolejka Nice PLŻ
19.04 - Test mecz reprezentacji Polski U-21
20.04 - Test mecz reprezentacji Polski U-21
21.04 - 1/4 finału Indywidualnych Mistrzostw Polski (Łódź, Piła, Opole, Rzeszów)
23.04 - FIM World Speedway League
24.04 - 3. kolejka PGE Ekstraligi i 5. kolejka Nice PLŻ
26.04 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
27.04 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
28.04 - Finał krajowych eliminacji do IMŚJ (Gdańsk)
29.04 - Egzamin na certyfikat "Ż"
30.04 - FIM Speedway Grand Prix (Krsko)
30.04 - Półfinał SEC (Debreczyn)

Maj:
01.05 - 4. kolejka PGE Ekstraligi i 6. kolejka Nice PLŻ
03.05 - Mecz Reprezentacji Polski
04.05 - Test mecz Reprezentacji Polski U21 (Norrkoping)
05.05 - Półfinał SEC (Mureck)
06.05 - FIM Track Racing Youth Gold Trophy 125 cc (Toruń)
07.05 - Eliminacje do Grand Prix (King's Lynn, Munkebo, Terenzano)
07.05 - FIM Track Racing Youth Gold Trophy 125 cc (Toruń)
08.05 - 5. kolejka PGE Ekstraligi i 7. kolejka Nice PLŻ
10.05 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
11.05 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
14.05 - FIM Speedway Grand Prix (Warszawa)
14.05 - Półfinał SEC U-21 (Ljubljana)
14.05 - Półfinał SEC (Liberec)
15.05 - Półfinał SEC (Żarnovica)
15.05 - Mecz Reprezentacji Polski (Warszawa)
16.05 - Eliminacje do Grand Prix (Abensberg)
18.05 - 8. kolejka Nice PLŻ
19.05 - Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski (Krosno, Rawicz)
20.05 - Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (Pardubice)
21.05 - Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (Pocking, Somerset)
22.05 - 6. kolejka PGE Ekstraligi i 9. kolejka Nice PLŻ
25.05 - Eliminacje Srebrnego Kasku (Opole, Gniezno)
26.05 - SEC Challenge (Olching)
26.05 - Mecz Reprezentacji Polski
28.05 - Półfinał eliminacji do Grand Prix (Gorican)
29.05 - 7. kolejka PGE Ekstraligi i 10. kolejka Nice PLŻ
30.05 - Egzamin na certyfikat "Ż"
31.05 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów

Czerwiec:
01.06 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
02.06 - Kwalifikacje do Drużynowego Pucharu Świata (Terenzano)
04.06 - Półfinały DMŚJ (Holsted, Plzen)
05.06 - 8. kolejka PGE Ekstraligi i 11. kolejka Nice PLŻ
08.06 - 12. kolejka Nice PLŻ
11.06 - FIM Speedway Grand Prix (Horsens)
12.06 - Półfinał Mistrzostw Europy Par (Badia Calavena)
12.06 - Mecz Reprezentacji Polski
14.06 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
15.06 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
16.06 - Eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (Łódź, Ostrów, Świętochłowice)
18.06 - 1. finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (King's Lynn)
19.06 - 9. kolejka PGE Ekstraligi i 13. kolejka Nice PLŻ
23.06 - Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (Gniezno, Krosno, Częstochowa)
25.06 - FIM Speedway Grand Prix (Praga)
25.06 - Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (Macon)
26.06 - 10. kolejka PGE Ekstraligi i 14. kolejka Nice PLŻ
28.06 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
29.06 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
30.06 - Eliminacje Brązowego Kasku (Ostrów, Kraków)

Lipiec:
02.07 - Półfinał eliminacji do Grand Prix (Lonigo)
02.07 - Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (Varkaus)
02.07 - Mecz Reprezentacji Polski
02.07 - FIM Speedway Youth Gold Trophy 85 cc (Kumla)
03.07 - FIM Speedway Youth Gold Trophy 85 cc (Kumla)
03.07 - Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski (Leszno)
05.07 - Egzamin na certyfikat "Ż"
09.07 - FIM Speedway Grand Prix (Cardiff)
10.07 - 15. kolejka Nice PLŻ
13.07 - 16. kolejka Nice PLŻ
15.07 - Półfinał FIM Speedway Youth World Cup 250 cc (Gustrow)
15.07 - Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (Rybnik)
16.07 - 1. finał SEC (Gustrow)
16.07 - Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (Wrocław)
17.07 - Półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów (Daugavpils)
17.07 - Mecz Reprezentacji Polski
20.07 - 17. kolejka Nice PLŻ
23.07 - Półfinał Drużynowego Pucharu Świata (Vojens)
24.07 - Finał Brązowego Kasku (Opole)
26.07 - Półfinał Drużynowego Pucharu Świata (Vastervik)
29.07 - Baraż Drużynowego Pucharu Świata (Manchester)
30.07 - Finał Drużynowego Pucharu Świata (Manchester)
31.07 - 11. kolejka PGE Ekstraligi
31.07 - Puchar Macec

Sierpień:
02.08 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
03.08 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
05.08 - 12. kolejka PGE Ekstraligi i 18. kolejka Nice PLŻ
06.08 - 2. finał SEC (Daugavpils)
06.08 - Finał Srebrnego Kasku (Rawicz)
06.08 - 85 cc Youth Speedway Racing European Cup (Vissenbjerg)
07.08 - 85 cc Youth Speedway Racing European Cup (Vissenbjerg)
07.08 - 12. kolejka PGE Ekstraligi
10.08 - Egzamin na certyfikat "Ż"
13.08 - FIM Speedway Grand Prix (Malilla)
13.08 - Finał Mistrzostw Europy Par (Ryga)
14.08 - Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi
15.08 - 13. kolejka PGE Ekstraligi
20.08 - 125 cc Youth Track Racing European Cup (Divisov)
20.08 - Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (Norrkoping)
20.08 - 3. finał SEC (Togliatti)
21.08 - 14. kolejka PGE Ekstraligi i 19. kolejka Nice PLŻ
27.08 - FIM Speedway Grand Prix (Gorzów)
28.08 - Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów (Stralsund)
28.08 - 20. kolejka Nice PLŻ

Wrzesień:
03.09 - Mecz Reprezentacji Polski
03.09 - Grand Prix Challenge (Vetlanda)
03.09 - 21. kolejka Nice PLŻ
04.09 - 15. kolejka PGE Ekstraligi i 21. kolejka Nice PLŻ
06.07 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
07.07 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
10.09 - FIM Speedway Grand Prix (Teterow)
10.09 - Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów (Lamothe Landerron)
11.09 - 16. kolejka PGE Ekstraligi i 22. kolejka Nice PLŻ
14.09 - Egzamin na certyfikat "Ż"
16.09 - 2. finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (Pardubice)
17.09 - 4. finał SEC (Rybnik)
18.09 - 17. kolejka PGE Ekstraligi i 23. kolejka Nice PLŻ
20.09 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
21.09 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
24.09 - FIM Speedway Grand Prix (Sztokholm)
25.09 - 18. kolejka PGE Ekstraligi i 24. kolejka Nice PLŻ

Październik:
01.10 - FIM Speedway Grand Prix (Toruń)
02.10 - 2. finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (Gdańsk)
02.10 - Baraż Nice PLŻ
04.10 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
05.10 - Turniej Zaplecza Kadry Juniorów
08.10 - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych (Wrocław)
09.10 - Mecz Reprezentacji Polski
09.10 - Baraż Nice PLŻ
16.10 - Puchar Polskiej Ligi Żużlowej
22.10 - FIM Speedway Grand Prix (Melbourne)

Kalendarz Ligi Juniorów oraz Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski zostanie podany w terminie późniejszym.



Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • malin1976 0
    Mecz reprezentacji polski w niedziele a liga w środę . Co za patafiany !!!!!!!!!!!!
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • baraboszkin 0
    ...Wroclaw te imprezy dostal z urzedu: final MIMP za wygranie MDMP, a final MPPK za srebro w E-lidze, wiec na razie sa przypisane Wroclawiowi, a Sparta zrobi z nimi co chce, moze je odjechac w Poznaniu, a moze je odstapic komu innemu, we Wroclawiu na pewno one sie nie odbeda, odbiory Olimpijskiego po remoncie przewidziane sa na rok 2017....
    selmak Jedna uwaga: 16.07 - Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (Wrocław) oraz 08.10 - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych (Wrocław) na pewno nie odbędą się we Wrocławiu, przecież stadion po remoncie oddadzą dopiero w 2017 roku.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • selmak 0
    Jedna uwaga:
    16.07 - Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (Wrocław)
    oraz
    08.10 - Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych (Wrocław)
    na pewno nie odbędą się we Wrocławiu, przecież stadion po remoncie oddadzą dopiero w 2017 roku.
    [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×