Poole - Coventry: Mistrzowie nie dali szans rywalom. Kasprzak potwierdza wysoką formę

W środowym spotkaniu Elite League, drużyna mistrzów pokonała Coventry Bees 56:36 i wciąż nie porzuciła marzeń o zajęciu pierwszego miejsca przed rundą play-off. W barwach gości udanie startował Krzysztof Kasprzak.

Tomasz Janiszewski
Krzysztof Kasprzak WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak

Piraci uderzyli już w pierwszej fazie zawodów, po pięciu gonitwach osiągając przewagę czternastu punktów (22:8). W kolejnym biegu Chris Harris, jadąc jako Joker, wygrał wraz z Krzysztofem Kasprzakiem 8:0, ale był to jedyny zryw Coventry w całym spotkaniu. Podopieczni Neila Middleditcha po chwili z powrotem zaczęli powiększać dystans nad rywalami i szybko zapewnili sobie wygraną.

Przy Wimborne Road tradycyjnie dobre spotkanie zaliczył Chris Holder, inkasując na swoim koncie 11 punktów i bonus. Do ostatniego biegu niepokonany był Bjarne Pedersen, który dorzucił 10 punków i 2 bonusy. Niezły występ zanotował również Krzysztof Buczkowski. Grudziądzanin zdobył 8 "oczek" w czterech startach.

W ekipie Coventry największy dorobek punktowy zapisali na swoim koncie: najlepszy zawodnik dnia Kasprzak (13+1) i Harris (9+1). Kacper Woryna wywalczył 5 punktów.