Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rodzice juniora Polonii Bydgoszcz: Powiadomimy sąd rodzinny o całej sytuacji

Ciąg dalszy konfliktu Władysława Golloba, prezesa Polonii Bydgoszcz, z juniorami Damianem Stalkowskim i Patrykiem Sitarkiem. "Express Bydgoski" w czwartek opublikował fragmenty oświadczenia rodziców Stalkowskiego. Zapowiadają powiadomienie sądu.
Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Damian Stalkowski WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Damian Stalkowski

Oświadczenie do redakcji "Expressu Bydgoskiego" przyniósł Marcin Stalkowski, ojciec Damiana Stalkowskiego. - Pragniemy udzielić sprostowania po kilku zakłamanych, obraźliwych, negatywnych wypowiedziach Pana Prezesa Władysława Golloba pod adresem naszego syna Damiana oraz jego menedżera Pana Kuskowskiego - czytamy we fragmencie opublikowanym na stronie sport.express.bydgoski.pl.

W oświadczeniu państwo Stalkowscy krytykują podejście Władysława Golloba do juniora Polonii. - Najpierw chwali się młodego zawodnika, a po chwili pluje się w twarz: że Stalkowski to jest nieporozumienie i szkoda czasu i pieniędzy na niego. Żadne drzewo nie owocuje z dnia na dzień. Najpierw trzeba posadzić, pielęgnować, zainwestować w szkolenie, a po dwóch-trzech latach będą owoce. A co robi Władysław Gollob? Wyżywa się na dzieciakach w mediach. Pan Gollob mówi, że zainwestował w naszego syna aż 22 tys. zł. Z ciekawością oczekujmy, by Władysław Gollob zorganizował konferencję i upublicznił prawdziwe dokumenty i szczegółowo wykazał, co w tej sumie się mieści - tłumaczą Stalkowscy.

ZOBACZ WIDEO Żeglarze są perfekcyjnie przygotowani do operacji "Rio" (źródło TVP)

Rodzice żużlowca tłumaczą też kwestię zwolnienia lekarskiego. - Co do zwolnienia lekarskiego Damiana, to zostało ono wystawione przez cenionego specjalistę, który sprawuje świetną opiekę na synem - czytamy.

Stalkowscy zapowiadają zgłoszenie sprawy do sądu. - Nie pozwolimy, aby Pan Władysław Gollob ubliżał naszemu synowi, wypowiadał w mediach obraźliwe słowa. Tak tej sprawy nie zostawimy z naszym prawnikiem i powiadomimy Sąd Rodzinny o całej przykrej sytuacji. Nie boimy się gróźb, że Pan Władysław Gollob zawiesi naszego syna (bo niby za co?). Walczymy o dobre imię rodziny oraz syna - sportowca. Nie damy się zastraszyć, mamy dobrych prawników - podkreślają rodzice Stalkowskiego.

Przypomnijmy, że 9 lipca Władysław Gollob w rozmowie z naszym portalem zarzucił Damianowi Stalkowskiemu i Patrykowi Sitarkowi nieprofesjonalne podejście do uprawiania sportu żużlowego. Wówczas zapowiedział ukaranie juniorów. 11 lipca żużlowcy otrzymali kary dyscyplinarne. Stalkowski - naganę, a Sitarek ostrzeżenie za "lekceważenie obowiązków zawodniczych". 15 lipca w rozmowie z "Expressem Bydgoskim" ojcowie tych żużlowców zarzucali prezesowi Gollobowi, że nie wywiązuje się ze zobowiązań i faworyzuje swojego wnuka Oskara Ajtnera-Golloba. 29 lipca Gollob przyznał, że kontakt z juniorami jest utrudniony, a w ich imieniu z klubem koresponduje kancelaria prawna z Częstochowy, która żąda m.in. rozwiązania kontraktu z wyłącznej winy klubu. Prezes Polonii zapowiedział, że podejmie bardziej radykalne działania.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
sport.express.bydgoski.pl

Komentarze (66):

 • Penhal Zgłoś komentarz
  Klub jest mój tylko Władek ma zarządzać i przegnać te wszystkie chwasty.
  • smok Zgłoś komentarz
   Kurczę, Stalkowski świetny junior. Szkoda chłopaka.
   • Jozek1974 Zgłoś komentarz
    Papa Gollob zawsze tak pierdzielil glupoty odkad jego wypowiedzi sie slucha.
    • Debylek Zgłoś komentarz
     Ten stary dziad to jakieś nieporozumienie. Zawszone środowisko w Bydgoszczy wybrało go zamiast Jonssona bo zależało im na korycie i klub idzie dalej na dno. Tragedia i kompromitacja.
     • AMON Zgłoś komentarz
      He he he ale w tej Bydgoszczy "kultura" to typowe dla tego środowiska nic tylko się cieszyć jak się kompromitują :)
      • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
       Z dniem jutrzejszym idę do Sądu Rodzinnego. Dlaczego ktoś spyta? Otóż w 6 klasie szkoły podsatawowej na zawodach się wyje***m. Mało tego powodem tego była mała ilość treningów.I co
       Czytaj całość
       zamiast złota,jak Damian ....heheh było srebro.Jestem winny.Rodzice i ja dostali burę...nie wróciłem do sportu....jak Damian...jak można mnie było skrytykować....taka nadzieję....foch do dziś...za tym stał Władzio:)
       • gregbyd Zgłoś komentarz
        Żenującego serialu ciąg dalszy. Bardzo liczyłem na Stalkowskiego, wierzyłem w jego postępy, a wygląda na to, że szybciej chłopak karierę zakończy, niż ją zaczął. Komu to
        Czytaj całość
        wszystko było potrzebne? Zapewne nikt w tej sprawie nie jest bez winy. Jaki jest Papa każdy wie i widzi. Wiele rzeczy może ujrzeć światło dzienne, jednak na dzień dzisiejszy nie mamy o takich przypadkach wiedzy, więc nie ma o czym mówić. Ocenić więc wypada fakty, a nie mity. Czytam zarzuty i co widzę? Papa faworyzuje wnuka? A kogo ma faworyzować w SWOIM prywatnym klubie? To "jego cyrk i jego małpy", a my musimy niestety z tym żyć czy nam się to podoba, czy nie, bo ma do tego całkowite prawo. „Przyszła nowa miotła i pozamiatała” i dla niektórych jest to dość niewygodne. Trzeba więc siać ferment i rzucać kłody pod nogi. Nie jestem sympatykiem nowej władzy i staram się patrzeć na wszystko z boku, ale bardzo jestem zdziwiony postępowaniem juniora. Początkujący zawodnik odmawia udziału w treningach oraz w jednym z najważniejszych meczów sezonu? On powinien być głodny jazdy i korzystać z każdej okazji, aby się rozwijać. To przecież przede wszystkim w jego interesie. Widocznie nadmorska plaża jest ważniejsza... Ja rozumiem walkę o swoje prawa, ale na to jest czas po sezonie. Wtedy można się sądzić, targować, itd. Wiele razy wcześniej zawodnicy jeździli „na termin”, by później czekać na zaległe należności. Tutaj mamy nowy trend. Zawodnik jest spłacany na bieżąco, a kwoty sporne dotyczą nakładów na remonty sprzętu. Właśnie Damian pokazał, ile dla niego znaczą barwy, miasto i kibice, zapewne za namową osób wyjątkowo mu życzliwych... SZKODA :( (o innych zawodnikach nie wspominam celowo, bo nie ma o czym)
        • nikiStart Zgłoś komentarz
         Jak dla mnie to chłopaki się poskładali nikt ich nie weźmie by nie włączyć się po sadach
         • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
          Marcin dlaczego nie bywasz już z "Papieżem" w Ogniem? Co kasy brak ze sprzedawanych na lewo części....zapraszam....
          • Darth Vader Zgłoś komentarz
           W pełni popieram rodzicòw tych młodych chłopakòw
           • yes Zgłoś komentarz
            Wygląda na starcie prawników, a nie faktów??
            • undisputed Zgłoś komentarz
             Jestem ciekaw jak to jest bo faworyzowania swojego wnuczka na siłę, który nie robi wyników na niego nie żałuje kasy a tu problem jest z młodymi i pomaganie im w rozwijaniu się???
             Czytaj całość
             rozumiem że jeden taki sie trafi ale nie dwójka lub więcej...., ale skargi lecą często w kierunku Pana G. Dziwne jest to wszystko. Z resztą stary już kiedyś zepsuł opinię swoim synom dzięki swojemu zachowaniu więc uważam że ten stary dziad się nie zmienił. Trzymam kciuki za udaną sprawę młodych chłopaków a to że ucierpi na tym klub bo będą gadać to i owo to mona podziękować tej osobie która robi zamieszanie. Młodzi muszą się rozwijać i to robi każdy po swojemu, jak trzeba pochwalić to trzeba ale jak zrypać to też trzeba ale hamować bajerę to mógł by bo już kiedyś pokazał jaki ma niewyparzony jęzor!!! a to że Pan G rzuca takie słowa w kierunku młodych chłopaków to uważam że jego miejsce nie jest na tym stanowisku tylko w ogrodzie przy tujach. Chyba nikt go nie lubi mało ma zwolenników
             • vega81 Zgłoś komentarz
              Stalkowski i Sitarek moga juz konczyc kariery. starzy sie kłocą a młodzi traca. te miesiace moga byc decydujace o ich karierze
              Zobacz więcej komentarzy (53)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×