Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Grzegorz Walasek gwiazdą turnieju. Młody Trofimow ignoruje żużel w ojczyźnie

Grzegorz Walasek dołączył do grona polskich żużlowców, którzy wystartują w parowych zawodach na Ukrainie. Zaproszenie odrzucił ulubieniec miejscowych kibiców, młody Wiktor Trofimow.
Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Informowaliśmy już, że w pierwszą niedzielę października, na stadionie żużlowym w Równem, rozegrany zostanie turniej par zamykający sezon na Ukrainie. W zawodach tych rywalizować będzie sześć mieszanych par złożonych z żużlowca polskiego i ukraińskiego

Organizatorzy zawodów z zadowoleniem poinformowali, że kontrakt potwierdzający udział w zawodach odesłał Grzegorz Walasek. Dołączył on do grupy pięciu innych Polaków, którzy uczynili to wcześniej.

- Cieszymy się bardzo, że tak klasowy zawodnik zaprezentuje swoje umiejętności na naszym torze - powiedział Siergiej Gołownia. - Dogadaliśmy się dość sprawnie dzięki pośrednictwu menadżera Radosława Simionkowskiego. Bardzo mu za to dziękuję - dodał.

Po raz kolejny w zawodach żużlowych organizowanych na ojczystej ziemi zabraknie Wiktora Trofimowa jr. Utalentowanemu młodzianowi już kilka razy w tym sezonie oferowano start w zawodach w rodzimym dla niego Równem. Żadna z tych propozycji nie została przyjęta. Szef Stowarzyszenia Kibiców Równieńskiego Żużla nie kryje rozczarowania tym faktem.

ZOBACZ WIDEO: Brak możliwości awansu Lokomotivu pokazuje słabość dyscypliny

- Jest mi przykro, że Wiktor znowu nie przyjął zaproszenia. Jest to o tyle dziwne, że za niższe stawki od jemu proponowanych, przyjeżdżali do nas wcześniej zawodnicy z Danii, Niemiec czy z Polski. Teraz też zaproponowaliśmy całkiem niezłe warunki, ale znowu nie zobaczymy na go na żywo.

Z osobą Wiktora Trofimowa ukraińscy kibice wiążą wielkie nadzieje, wróżąc mu karierę nie gorszą niż ta, która jest obecnie udziałem Andrieja Karpowa. Życzliwość kibiców można szybko stracić. Warto, by młody żużlowiec o tym pamiętał.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×