KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dawali radę w innych krajach. Czy dostaną prawdziwą szansę w Polsce?

1 listopada rozpocznie się tegoroczne zimowe okienko transferowe. Postanowiliśmy się przyjrzeć zagranicznym zawodnikom, na których mogą zwrócić uwagę działacze polskich klubów, zwłaszcza ci z niższych lig.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Patrick Hansen

Wszyscy wymienieni przez nas żużlowcy nie mieli okazji do jazdy w polskiej lidze lub otrzymali niewiele szans zaprezentowania swoich umiejętności. Przedstawiamy ich z podziałem na kraje, które reprezentują. Dania

Wśród Duńczyków wielu działaczy z Polski z pewnością zwróciło uwagę na Patricka Hansena, który znakomicie wypadł w finałach mistrzostw świata juniorów. W Pardubicach był drugi, a w Gdańsku prezentował niezwykle przebojową jazdę i ostatecznie zakończył zawody na czwartym miejscu. Być może 18-latek swoją szansę w polskiej lidze otrzyma już w sezonie 2017.

Wśród młodych Duńczyków wyróżniał się także kolejny z 18-latków - Frederik Jakobsen. Wygrał on m.in. prestiżowy turniej juniorów - Zlata Stuha oraz awansował do finału indywidualnych mistrzostw Europy juniorów. W swojej macierzystej lidze miał średnią biegową lepszą m.in. od Roberta Miśkowiaka czy Mirosława Jabłońskiego.

Mało szans od polskich klubów otrzymał do tej pory Rene Bach, który od wielu lat jest silnym punktem Esbjerg Vikings, bardzo dobrze spisuje się także w brytyjskiej Premier League. W tegorocznym sezonie miał podpisany kontrakt ze Stalą Betad Leasing Rzeszów, ale nie otrzymał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Na debiut w polskiej lidze wciąż czekają Thomas Joergensen czy Michael Palm Toft. Ten pierwszy bardzo dobrze spisuje się w Premier League, gdzie był jednym z liderów Berwick Bandits. W ostatnią sobotę przedstawił się pilskim kibicom, gdzie był piąty w turnieju pożegnalnym Piotra Śwista.

W Danii jest także kilku innych utalentowanych zawodników m.in. Jonas Jeppesen, Andreas Lyager czy Mikkel B. Andersen.

Na kolejnych stronach prezentujemy zawodników z pozostałych państw.

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (6)