Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Bohaterowie drugiego planu w finałach DMP. Kto zaskoczył żużlową Polskę?

Zdobywane tytuły w drużynie to nie tylko zasługa tych, którzy pełnią rolę liderów i na których można polegać jak na Zawiszy. Wielokrotnie końcowe triumfy nie byłyby możliwe, gdyby nie nieoceniona praca tzw. drugiej linii.
Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

W odmianie drużynowej pracę takich żużlowców można porównać do pracy, jakiej w piłce nożnej podejmują się defensywni pomocnicy. Realizacja ciężkich zadań, wykonywanie często pracy niewdzięcznej i niewidocznej ułatwiającej życie tym bardziej kreatywnym, których umiejętności pozwalają na strzelanie bramek lub - tak jak w sporcie żużlowym - przywożenie do mety największej ilości punktów.

Polecamy: Czyszczenie magazynów! Promocyjna cena na kalendarz żużlowy!

Przed laty w decydujących konfrontacjach o złotych medalach nie brakowało bohaterów drugiego planu, których dorobek niekoniecznie musiał imponować na tle kolegów z drużyny. Tacy zawodnicy pod tym względem wypadali mniej okazale, ale nierzadko ich pojedyncze wygrane decydowały o losach rywalizacji i przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę. Reasumując, zdobywane tytuły nie byłyby bez nich możliwe.

Którzy zawodnicy okazywali się cichymi bohaterami finałów Drużynowych Mistrzostw Polski w ostatnim dwudziestoleciu? WP SportoweFakty postanowiły przeanalizować konfrontacje decydujące o podziale najcenniejszych medali i wyróżnić tych, na których mało, kto stawiał, a których zdobycze punktowe w końcowym rozrachunku okazywały się być bezcenne.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

Który zawodnik był sprawcą największej niespodzianki w meczach decydujących o złotym medalu DMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (5):