Kokpit Kibice

Oni udanie debiutowali w PGE Ekstralidze. Andrzej Lebiediew pójdzie ich śladem?

W 2017 roku Andrzej Lebiediew zadebiutuje w PGE Ekstralidze. Dotychczas ścigał się na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Jak poradzi sobie z przeskokiem o klasę wyżej? Pokazujemy przykłady zawodników, którzy nie mieli z tym kłopotów.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch

W Nice PLŻ zgarnął wszystko. Czas na podbój PGE Ekstraligi

Od początku kariery Łotysz wykazywał ponadprzeciętne umiejętności. Z każdym kolejnym sezonem nabierał doświadczenia i przekonywał do swojego talentu. Apogeum nastąpiło w minionym roku, kiedy to okazał się być najskuteczniejszym zawodnikiem Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Nadszedł najwyższy czas, by odejść z macierzystego Lokomotivu Daguavpils, z którym notabene dwukrotnie zwyciężył w pierwszoligowych rozgrywkach, ale przez obostrzenia regulaminowe klub ten nie mógł awansować do elity.

Andrzej Lebiediew w PGE Ekstralidze w końcu wystąpi. Przeniósł się z Daugavpils do stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławia. W Betard Sparcie wiążą z nim spore nadzieje. I słusznie, bo to młody (w tym roku skończy 23 lata), ambitny, dobrze wyszkolony technicznie i zadziorny żużlowiec. Wrocławianie lubią na takich stawiać. Kilka sezonów temu zaufali Taiowi Woffindenowi, stworzyli mu kapitalne warunki do rozwoju, które urodzony w Australii reprezentant Wielkiej Brytanii wykorzystał oraz odwdzięczył się Sparcie znakomitymi rezultatami i lojalnością.

Kup bilet na PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową! ->

Wiadomo jednak, że obie ligi, PGE Ekstraligę oraz Nice PLŻ, dzieli dość sporo. Przed Lebiediewem duże wyzwanie, ale kilku zawodników będących w takim samym położeniu kiedyś, jak on teraz, udowodniło, że można przebojem wedrzeć się do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wyszukaliśmy kilku z ostatnich sezonów, którzy wcześniej nie liznęli ścigania w naszym kraju na najwyższym poziomie, a wdarli się do Ekstraligi przebojem. Na pierwszy rzut doskonale znany Lebiediewowi Rosjanin.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy według Ciebie Andrzej Lebiediew poradzi sobie w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (6):