One nie wiedzą, co to strach. Kobiety, które spróbowały swoich sił na żużlu

Mateusz Kozanecki

Złota medalistka z Argentyny - Micaela Bazan

Sabrina Bogh nie jest jedyną zawodniczką, która sięgnęła po mistrzostwo swojego kraju wśród juniorów. Drugą i jak na razie ostatnią kobietą w tym gronie jest Micaela Bazan. 27-latka zwyciężyła w Mistrzostwach Argentyny gr. B w sezonie 2005/2006. Zmagania składały się z cyklu trzynastu turniejów. Bazan wystartowała we wszystkich, dzięki czemu wyprzedziła drugiego Jonathana Iturre o aż 47 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Nicolas Covatti, który z powodzeniem startuje na europejskich torach.

Micaela Bazan przed dwoma laty wzięła udział w tournee po Wielkiej Brytanii, nie udało jej się jednak znaleźć klubu. Jednym z powodów takiego obrotu spraw był fakt, że otrzymałaby z urzędu wysoką średnią. Jej karierę mocno zatrzymały kontuzje, które wykluczyły ją z jazdy na blisko dwa lata. Bazan powróciła do ścigania podczas ostatnich IM Argentyny. Wzięła udział w dwóch turniejach, w których nie zdobyła punktu.