Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Władysław Gollob: Lekarze robią wszystko, żeby poprawić sytuację zdrowotną Tomasza

Tomasz Gollob został we wtorek wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, w którą został wprowadzony w niedzielę po operacji kręgosłupa będącej następstwem wypadku na torze motocrossowym. Zawodnik ma za sobą spotkanie z rodziną.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Tomasz Gollob WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Tomasz Gollob

- Tomasz jest w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej - mówi nam Władysław Gollob, ojciec sportowca. - Szpital i lekarze robią jednak wszystko, żeby było dobrze, żeby sytuację mojego syna poprawić - dodaje pan Władysław.

Żużlowiec MRGARDEN GKM Grudziądz w niedzielę miał wypadek na treningu przed zawodami motocrossowymi w Chełmnie. Szybko trafił do szpitala. Lekarze zdiagnozowali uszkodzenie rdzenia kręgowego i kręgu TH7. Profesor Marek Harat przeprowadził operację. Jako że zawodnik miał też silnie stłuczone płuca, został zaintubowany i podłączony do respiratora. Wprowadzono go też w stan śpiączki farmakologicznej, z której został we wtorek wybudzony.

Doktor Robert Włodarski z Wojskowego Szpitala w Bydgoszczy mówi, że najgorszy czas, czyli zagrożenie życia, Tomasz ma za sobą. Zawodnik został już zresztą rozintubowany, odłączony od respiratora, oddycha samodzielnie. Problemem pozostają konsekwencje urazu kręgosłupa. Ten temat będzie jednak omawiany, gdy już Gollob zostanie przeniesiony na oddział neurochirurgi profesora Harata. To się stanie po ustabilizowaniu wydolności oddechowej.

Póki co doktor Włodarski wyraża zadowolenie z przebiegu leczenia. Mówi o tym, że proces wybudzenia trwał zaskakująco krótko. - I to jest dobra wiadomość - podkreślał lekarz na antenie TVN24. - Zaburzeń było dużo i myślę, że standardowy pacjent zbierałby się dużo dłużej.

Istotne jest to, że Tomasz ma już za sobą spotkanie z rodziną. Sportowiec wciąż jest oszołomiony, zdezorientowany, ale wizytę najbliższych, co zresztą zrozumiałe, mocno przeżył. Doktor Włodarski o tym, jak czuje się Gollob mówi krótko: - Jest mężczyzną z krwi i kości oraz twardym człowiekiem, więc odpowiedź była twarda.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/TVN24

Komentarze (12):

 • Nie chcę islamskich imigrantów w Polsce Zgłoś komentarz
  Teraz wszystko w rękach Boga, czy będzie chciał aby Gollob chodził.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Dużo na ten temat pisze się oraz wypowiedzi lekarzy.To co się stało Tomkowi wielka tragedia.Dla zawodnika rodziny oraz żużla .Oby jak najszybciej przychodził do zdrowia oraz wstał na
   Czytaj całość
   własne nogi .Tomek trzymaj się zdrowiej.
   • k 53 GKM Zgłoś komentarz
    ,,,ten sam tekst ,,,pod dwoma roznymi tytulami....tragedia,,,,,,,,Trudna sytuacja Tomasza Golloba/Wladyslaw Gollob,lekarze robia co moga,,,,itd::::((((
    • siber Zgłoś komentarz
     "Łeb konia" wali artykuły na potęgę .Zaczyna się to brzydnąć . Za dwie godziny odwrócona ta sama wersja. Chyba dostał "sraczki" i nie wiadomo jak długo będzie go trzymać.Ten pismak
     Czytaj całość
     to" tragedia " tego portalu . Szefie szefów SF , panie Michale Kołodziejczyk zainteresujcie się tym pseudo dziennikarzyną, bo to powoli są kpiny .
     • Mik Zgłoś komentarz
      http://sportowefakty.wp.pl/kibice/15960/blog/14625/tomasz-gollob
      • Jacek Jagielski Zgłoś komentarz
       PILNE czyli nic nowego jak zawsze WP nie ma nic nowego do zakomunikowania i ciągle się powtarza w kółko to samo żenada
       • snajUL Zgłoś komentarz
        Ostafiński zakało... ZAMILCZ!!!
        • kmic Zgłoś komentarz
         No ale że nie ma zdjęcia rodziny wchodzącej do szpitala, ani nawet informacji kto przyszedł, jak był ubrany i jaki miał wyraz twarzy? Może to będzie w następnym "artykule" czyli za
         Czytaj całość
         godzinę?
         • simon Zgłoś komentarz
          Ostafiński dawaj jeszcze ze 100 newsów o gollobie... wtedy SF zmienią nazwe na GolloboweFakty haha
          • Jan Sceptyczny Zgłoś komentarz
           Chciałbym delikatnie zauważyć, że wszystkie osoby, nie wyłączając najbliższych, które wypowiadają się publicznie na temat zdrowia Pana Golloba, łamią obowiązujące w Polsce prawo.
           Czytaj całość
           Każdy ma prawo do tajemnicy lekarskiej i poufności odnoszącej się do przebiegu choroby i leczenia, w końcu do intymności. Nie bardzo wierzę, że Pan Gollob zgodził się formalnie przed wypadkiem na publiczną debatę na temat swojego zdrowia w przypadku jego utraty. Ale media i społeczeństwo mamy niestety tabloidowe. Z drugiej strony nie rozumiem tego wzmożenia związanego z wypadkiem Pana Golloba. Całe życie ryzykował zdrowiem i życiem, kilka razy wcześniej doznawał poważnych urazów, i tym razem po raz kolejny płaci cenę za własną decyzję o sposobie na życie. I na koniec, niesamowitym jest to, że całe społeczeństwo, za sprawą naszych żałosnych mediów, emocjonuje się nieszczęsnym losem człowieka, którego największym życiowym osiągnięciem jest umiejętność szybkiej jazdy na motorze w kółko...
           • Byk Bodzioncy UT Zgłoś komentarz
            Tomek potrzebuje teraz czasu i spokoju.Natomiast podredaktor ostafa wyrzuca z siebie swoje nic nie wnoszące wypociny z predkoscią ckm-u, wazne ze wierszówka się zgadza.
            • Donio Zgłoś komentarz
             Pięknie pan pomaga swojemu przyjacielowi, pięknie. Proszę mi wierzyć rozumiem pański fach natomiast liść art mówi mi braku wyczucia przyzwoitości choćby odrobiny. Tak zerować na
             Czytaj całość
             czyimś nieszczęściu, wstyd.
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×