Tory czasowe przepustką do tytułu. Brylowali na nich przyszli mistrzowie świata

Tomasz Janiszewski

Amerykański mistrz szybszy z turnieju na turniej

Cykl w 2011 roku na torach układanych nie zaczął się zbyt szczęśliwie. Kapryśna pogoda przerwała po czterech seriach zmagania w Goeteborgu. Zwycięzcą szwedzkiej rundy okazał się Holder, który w drugim sezonie wśród najlepszych na świecie najlepsze wyniki ponownie notował na torach czasowych. Australijczyk udanie wypadł też w dwóch pozostałych turniejach i w "małej klasyfikacji" zajął drugie miejsce.

Zwycięzcą, tak jak i całego cyklu, został Greg Hancock. Amerykanin powrócił na szczyt po 14 latach. Korzystał z ogromnego bagażu doświadczeń również podczas turniejów na owalach układanych. Z każdym kolejnym punktował coraz lepiej, wieńcząc to triumfem na walijskim Millenium Stadium. Hancock wyrównał tym samym wynik punktowy Golloba i Hampela sprzed roku i także zdobył 43 oczka.

Obaj Polacy jedyne udane występy zanotowali w Kopenhadze. W stolicy Danii Gollob zajął pierwsze miejsce, natomiast Hampel był piąty. Na koniec rozgrywek z medalu (brązowego) cieszył się tylko ten drugi, który biorąc pod uwagę tory czasowe, zajął ósme miejsce. Srebrny medalista Andreas Jonsson także nie błyszczał na sztucznych nawierzchniach. Szwed uplasował się w ogólnym podsumowaniu na siódmej pozycji z dorobkiem 23 punktów.