IMP: Janusz Kołodziej najlepszy w Krośnie. Jacek Rempała wrócił na tor (relacja)

Zwycięstwem Janusza Kołodzieja zakończył się krośnieński ćwierćfinał IMP. Zawodnik Fogo Unii zdobył 14 punktów. Drugie miejsce zajął Mateusz Szczepaniak, a trzecie Dominik Kubera. Po kilkuletniej przerwie na tor wrócił Jacek Rempała.

Mateusz Kozanecki
Janusz Kołodziej na prowadzeniu WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Janusz Kołodziej na prowadzeniu

Ze startu w zawodach wycofał się Mariusz Fierlej, który odniósł kontuzję podczas ostatniego spotkania ligowego w Krośnie. W jego miejsce miał pojechać Tomasz Rempała, jednak tego zawodnika również zabrakło na Podkarpaciu. Ostatecznie miejsce Fierleja zajął Jacek Rempała, dla którego były to pierwsze zawody po wznowieniu kariery.

W środę nad Krosnem przeszły potężne ulewy, od rana jednak nie padało i tor był w dobrym stanie. Pogoda ostatecznie nie przeszkodziła w rozegraniu zawodów, choć podczas drugiej i ostatniej serii zanotowano opady.

Na dystansie brakowało walki. W niemal wszystkich wyścigach kolejność została ustalona na starcie i pierwszym łuku. Ciekawymi manewrami popisywali się Damian Dróżdż w biegu piątym i Janusz Kołodziej w gonitwie szesnastej. Obaj po przegranych startach zdecydowali się na przycinkę do krawężnika, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie.

Zwycięstwo w zawodach zasłużenie wywalczył Janusz Kołodziej. Drugie miejsce zajął znajdujący się ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Mateusz Szczepaniak. Na najniższym stopniu podium stanął Dominik Kubera.

W Krośnie nie zabrakło niespodzianek. Za taką można uznać awans do opolskiego półfinału Patryka Rolnickiego, a także dopiero dziesiąte miejsce wywalczone przez Sebastiana Ułamka. Na piętnastej pozycji sklasyfikowany został wracający do żużla Jacek Rempała.

Awans do półfinału w Opolu, który odbędzie się 8 czerwca, uzyskała czołowa ósemka. Alex Zgardziński będzie pełnił funkcję rezerwowego. Finał zaplanowano na 2 lipca w Gorzowie.