SFC: RMSTK Równe ponownie triumfuje. Śląsk Świętochłowice na podium

RMSTK Równe zwyciężyło na własnym obiekcie w III rundzie Speedway Friendship Cup. Drugie miejsce zajął w sobotnich zawodach Śląsk Świętochłowice, dla którego 13 punktów zdobył Facundo Albin.

Mateusz Kozanecki
Stanisław Mielniczuk WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Stanisław Mielniczuk

Ukraiński klub do zwycięstwa poprowadził Stanisław Mielniczuk, który zapisał na swoim koncie 10 "oczek". 9 punktów do dorobku RMSTK dorzucił Andrij Kobrin.

Śląsk Świętochłowice wystąpił w okrojonym składzie. Tym razem zabrakło Huberta Łęgowika i Mateusza Packa, który poobijał się podczas czwartkowego treningu. W ich miejsce pojawili się Tomasz Rempała oraz Facundo Albin. Argentyńczyk z 13 punktami był liderem polskiego zespołu.

Najlepszym zawodnikiem zawodów był Jozsef Tabaka. Węgier zapisał przy swoim nazwisku komplet punktów, jego Debrecen Speedway zajął jednak ostatnie miejsce.

Po rozegraniu trzech turniejów na czele klasyfikacji generalnej znajduje się RMSTK Równe, które na swoim koncie ma 14 punktów na 15 możliwych. Drugie miejsce zajmuje Śląsk Świętochłowice (10 pkt). Podium zamyka aktualnie AMK Zlata Prilba Pardubice (8 pkt).

W niedzielę zostanie rozegrany turniej indywidualny. Wystartuje w nim po trzech zawodników z każdej drużyny. Stawkę uzupełni żużlowiec wyznaczony przez organizatorów. Początek zmagań zaplanowano na godz. 16.00 polskiego czasu.