IM Szwecji: Antonio Lindbaeck powrócił na tron. Fredrik Lindgren znów bez złota

Zwycięstwem Antonio Lindbaecka zakończył się finał Indywidualnych Mistrzostw Szwecji, który odbył się w sobotę w Aveście. Dla 32-latka to drugi tytuł w karierze. Na podium stanęli także Fredrik Lindgren i Kim Nilsson.

Tomasz Janiszewski
Antonio Lindbaeck podczas treningu przed GP Czech 2017 WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Antonio Lindbaeck podczas treningu przed GP Czech 2017

W Aveście dzielił i rządził Fredrik Lindgren, który wygrywał kolejne wyścigi, nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. Zajmujący obecnie czwartą pozycję w klasyfikacji cyklu Grand Prix "Fredka" nie postawił jednak kropki nad i w najważniejszym momencie zawodów.

W finale główny faworyt dał się pokonać pupilowi miejscowej publiczności Antonio Lindbaeckowi i nie zdobył upragnionego tytułu. Lindgren już czwarty raz został wicemistrzem Szwecji. W swoim dorobku ma także dwa brązowe krążki. Dla Lindbaecka sobotni triumf jest drugim takim w karierze. Poprzedni złoty medal wywalczył przed dwoma laty w Hallstavik.

Niepocieszony ma prawo być także Linus Sundstroem. 26-letni zawodnik był o krok od pierwszego medalu, ale i on musi obejść się smakiem. W finale lepszy okazał się Kim Nilsson, który obronił brąz sprzed roku.

Poza finałem znalazł się Andreas Jonsson. Powracający po kontuzji obojczyka siedmiokrotny mistrz udanie zaprezentował się w piątek w Toruniu podczas turnieju SEC (był piąty), ale w Aveście także zabrakło mu szybkości do awansu do najlepszej czwórki. Jonsson w biegu barażowym dał się ograć rywalom i było jasne, że nie obroni mistrzostwa zdobytego przed rokiem.

Na torze miejscowej Masarny niezły występ zanotował Timo Lahti. Fin startuje ze szwedzką licencją i po raz pierwszy miał okazję wystąpić w finale. Wygrał w sumie trzy wyścigi, awansował do barażu i ostatecznie został sklasyfikowany na piątej lokacie.