IMŚJ: Medal celem Brady'ego Kurtza

Brady Kurtz jest jednym z trzech Australijczyków, który w sezonie 2017 walczyć będą o miano najlepszego młodzieżowca na świecie. 20-latek jest jednym z kandydatów do zdobycia medalu w juniorskim czempionacie.

Dawid Borek
Dawid Borek
Brady Kurtz WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Brady Kurtz
Pomimo młodego wieku, Brady Kurtz ma na swoim koncie wiele sukcesów, a jak dotąd, największy odniósł w 2016 roku, kiedy to został Indywidualnym Mistrzem Australii. Obecny sezon jest dla niego bardzo udany, co widać po jego występach w angielskiej Premiership, gdzie ściga się dla Poole Pirates. Spośród 54 wyścigów, Kurtz wygrał 29 razy i jest jednym z liderów Piratów w tegorocznych zmaganiach.

Dla zawodnika z Nowej Południowej Walii będzie to drugi start w Indywidualnych Mistrzostwach Świata do lat 21. Pierwszy raz miał miejsce dwa lata temu. W sezonie 2015, Kurtz zajął ósme miejsce. Do tegorocznych zmagań, Australijczyk awansował z półfinału w Pardubicach, gdzie zdobył 14 punktów i zajął drugą lokatę.

Stawka EKO-DIR FIM Speedway U21 World Championship 2017 wygląda imponująco. Brady Kurtz za swój cel przyjmuje jeden z medali juniorskiego czempionatu. - Jest kilku zawodników, którzy walczyć będą o medale. Moim celem jest zdobycie jednego z nich - przyznaje Kurtz.

Tegoroczne zmagania zostaną rozegrane w Poznaniu, Güstrow oraz Pardubicach. Dla zawodnika z Antypodów największym wyzwaniem będzie pierwsza runda, ponieważ nigdy wcześniej nie miał okazji ścigać się na torze w Poznaniu. - W Güstrow i Pardubicach jeździłem wiele razy i bardzo dobrze czuję się na tych torach. Nigdy wcześniej nie miałem natomiast okazji ścigać się w Poznaniu. To będzie dla mnie nowe doświadczenie. Wydaje mi się, że niewielu z nas widziało ten tor - dodaje Australijczyk.

Kurtz liczy, że ten rok, będzie równie udany, jak jego pierwsza połowa. - Cieszę się, że mogę się ścigać i rozwijać. Mam nadzieję, że będę miał więcej okazji do startów w Polsce. Póki co, nie myślę o przyszłości. Najpierw dokończmy ten sezon - kończy Brady Kurtz.

Pierwsza runda EKO-DIR FIM Speedway U21 World Championship odbędzie się w niedzielę w Poznaniu. Początek turnieju o godzinie 17:00.