Polska może sięgnąć po ósme złoto - finaliści DMEJ w Krośnie w pigułce

W najbliższą sobotę w Krośnie odbędzie się finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Oprócz broniących tytuł gospodarzy na Podkarpacie zjadą także zespoły Danii, Łotwy i Niemiec. Prezentujemy sylwetki wszystkich finalistów.

Tomasz Janiszewski
Reprezentacja Polski to hegemon organizowanych od 2008 roku DMEJ. Biało-Czerwoni zdobyli dotychczas siedem medali, wyłącznie złote. Od 2012 roku trwa zwycięska passa naszych żużlowców, którzy murowanym kandydatem do kolejnego triumfu będą także w sobotę w Krośnie. Dodajmy, że przed rokiem zwyciężyli w niemieckim Stralsund.

Do Miasta Szkła zawitają również srebrni i brązowi medaliści z ubiegłorocznej edycji. Duńczycy i Niemcy, bo o nich mowa, awans wywalczyli z półfinału w Abensbergu. Stawkę uzupełniają debiutanci, Łotysze. Coraz silniejsza drużyna z terenu byłych Inflant przepustkę do startu w finale zdobyła w domowym półfinale w Daugavpils.

Na stadionie przy ulicy Legionów w Krośnie drużyny będą rywalizowały podczas 20 biegów. Polska wystartuje w kaskach białych, Dania w czerwonych, Łotwa w niebieskich, a Niemcy w żółtych. Początek turnieju o 17:00.

Na kolejnych stronach przedstawiamy sylwetki finalistów finału w Krośnie.