)

Polska może zgarnąć w tym sezonie wszystkie najważniejsze laury. Tego w historii jeszcze nie było

Drużynowy Puchar Świata już mają. Zawody żużlowe podczas World Games także padły łupem Polaków. Biało-czerwoni są faworytami DMŚJ i DMEJ. Polak przewodzi klasyfikacji cyklu SGP, a także IMŚJ. Sezon 2017 bezdyskusyjnie należy do polskich żużlowców.
Maciej Kmiecik
W 2010 roku Tomasz Gollob zdobył złoty medal IMŚ, a Jarosław Hampel srebrny

Nawet w 2010 roku nie wygrali wszystkiego

Do tej pory za najlepszy sezon w historii polskiego żużla można było uważać rok 2010, kiedy to dwóch Polaków stanęło na podium klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix. Tomasz Gollob zdobył złoty medal, a Jarosław Hampel srebrny. W tym samym roku Polacy zdobyli w Vojens Drużynowy Puchar Świata, co siedem lat temu było sporym wyczynem. Był to pierwszy triumf Polaków w DPŚ na obcej ziemi. Smakował tym bardziej, że wywalczony został w "jaskini lwa", na duńskiej ziemi.

W tym samym sezonie Polakom nie udało się jednak wygrać Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, których finał odbył się w Rye House. Biało-czerwoni przegrali wówczas z Duńczykami i Szwedami, zdobywając brązowy medal. Nie było także złota w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Po raz drugi z rzędu wygrał wówczas Darcy Ward, a Maciej Janowski cieszył się z tytułu wicemistrzowskiego.

W sezonie 2017 Polacy mogą zgarnąć wszystko. Na kolejnych stronach prześledzimy dotychczasowe sukcesy oraz przedstawimy kolejne potencjalne szanse na następne złote medale. Ten rok może zapisać się w dziejach polskiego speedwaya samymi złotymi zgłoskami.

Czy w sezonie 2017 doczekamy się trzeciego polskiego indywidualnego mistrza świata na żużlu?