Polska może zgarnąć w tym sezonie wszystkie najważniejsze laury. Tego w historii jeszcze nie było

Maciej Kmiecik
Polacy pewnie obronili tytuł najlepszej żużlowej drużyny na świecie

Pewny triumf w Drużynowym Pucharze Świata

Polacy byli zdecydowanymi faworytami finału DPŚ, który odbył się w Lesznie. Gospodarze udźwignęli presję głównego kandydata do złotego medalu i pewnie wygrali na Smoczyku przed Szwecją i Rosją. Najbardziej cieszy to, że po triumf sięgnęła najmłodsza w historii reprezentacją Polski. - Odjechaliśmy pozostałym drużynom. Możemy dominować przez kolejne lata - mówił po finale DPŚ w Lesznie Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ. Polacy po raz ósmy zdobyli trofeum im. Ove Fundina. Wywalczyli jednocześnie 13 złoty medal w historii DMŚ i DPŚ, goniąc w klasyfikacji wszech czasów liderujących Duńczyków.

Czy w sezonie 2017 doczekamy się trzeciego polskiego indywidualnego mistrza świata na żużlu?