WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Skandynawowie najlepsi w Pradze. Dwóch Polaków w finale FIM Youth Gold Trophy

We wtorek na praskiej Markecie rozegrane zostały półfinały FIM Youth Gold Trophy w kategorii 250cc. Zwycięstwa odnieśli Jonas Knudsen i Phillip Hellstrom-Bangs. Awans do finału uzyskała dwójka Polaków.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Wiktor Lampart

Szóste miejsce w pierwszym półfinale zajął Karol Żupiński. 15-latek wywalczył dziewięć punktów. W finale zameldował się również Wiktor Lampart, który w swojej eliminacji był piąty z dziesięcioma "oczkami" na koncie.

Z rywalizacją musiał pożegnać się Filip Nizgorski. Grudziądzanin przepadł w miniturnieju o miejsca 7-11, jaki musiał zostać rozegrany po zakończeniu jego półfinału.

Finał odbędzie się 31 sierpnia, również w Pradze. Przed rokiem w Gustrow najlepszy był Australijczyk, Matthew Happy Gilmore, który w finale pokonał Madsa Hansena, Jedda Lista oraz Arsłana Fajzulina. Najlepszy z Polaków, Marcin Turowski, był dziesiąty.

Wyniki:

Półfinał 1:
1. Jonas Knudsen (Dania) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Jedd List (Australia) - 14 (3,3,3,3,2)
3. Keynan Rew (Australia) - 12 (3,3,2,2,2)
4. Celina Liebmann (Niemcy) - 10 (w,3,1,3,3)
5. Colton Hicks (USA) - 10 (1,2,2,3,2)
6. Karol Żupiński (Polska) - 9 (2,2,u,2,3)
7. Sebastian Blakkilt (Dania) - 8 (3,0,3,1,1)
8. Aleksander Kajbuszew (Rosja) - 7 (2,2,w,2,1)
9. Steven Labouyrie (Francja) - 6 (2,1,0,1,2)
10. Toni Hyyrylainen (Finlandia) - 5 (d,1,0,1,3)
11. Petr Chlupac (Czechy) - 5 (2,d,2,d,1)
12. Oscar Holstensson (Szwecja) - 5 (1,1,1,2,0)
13. Tim Wunderer (Niemcy) - 4 (0,2,1,0,1)
14. Kyle Bickley (Wielka Brytania) - 4 (1,1,1,1,0)
15. Jan Kvech (Czechy) - 3 (d,d,3,-,-)
16. Marko Lewiszyn (Ukraina) - 3 (1,0,2,d,0)
17. Milan Dobias (Czechy) - 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. Blakkilt, Chlupac, Holstensson, Hyyrylainen (d)
2. Rew, Labouyrie, Lewiszyn, Kvech (d)
3. Knudsen, Żupiński, Bickley, Liebmann (w/u)
4. List, Kajbuszew, Hicks, Wunderer
5. List, Żupiński, Labouyrie, Blakkilt
6. Liebmann, Wunderer, Holstensson, Lewiszyn
7. Rew, Hicks, Bickley, Chlupac (d)
8. Knudsen, Kajbuszew, Hyyrylainen, Kvech (d)
9. Blakklit, Lewiszyn, Bickley, Kajbuszew (w/u)
10. Knudsen, Hicks, Holstensson, Labouyrie
11. Kvech, Chlupac, Wunderer, Żupiński (u)
12. List, Rew, Liebmann, Hyyrylainen
13. Knudsen, Rew, Blakklit, Wunderer
14. List, Holstensson, Bickley, Dobias
15. Liebmann, Kajbuszew, Labouyrie, Chlupac (d)
16. Hicks, Żupiński, Hyyrylainen, Lewiszyn (d)
17. Liebmann, Hicks, Blakklit, Dobias
18. Żupiński, Rew, Kajbuszew, Holstensson
19. Knudsen, List, Chlupac, Lewiszyn
20. Hyyrylainen, Labouyrie, Wunderer, Bickley

Półfinał 2:
1. Philip Hellstrom-Bangs (Szwecja) - 13+3 (3,3,2,3,2)
2. Ben Ernst (Niemcy) - 13+2 (1,3,3,3,3)
3. Leon Flint (Wielka Brytania) - 12 (0,3,3,3,3)
4. Mads Dalum (Dania) - 11 (2,3,3,2,1)
5. Wiktor Lampart (Polska) - 10 (3,2,3,d,2)
6. Henrik Lorentsen (Dania) - 9 (3,0,1,2,3)
7. Viljam Lappi (Finlandia) - 7+3+3 (w,1,2,2,2)
8. Sebastian Palmese (USA) - 7+2+2 (2,2,2,1,u)
9. Thomas Valladon (Francja) - 7+3+1 (1,1,0,2,3)
10. Filip Nizgorski (Polska) - 7+1 (w,2,1,3,1)
11. Daniel Silhan (Czechy) - 7+u (3,2,2,0,0)
12. Benjamin Cambe (Francja) - 4 (2,0,1,0,1)
13. Pavel Kuchar (Czechy) - 4 (1,0,1,2)
14. William Hedengren (Szwecja) - 4 (0,1,1,1,1)
15. Jeffrey Sijbesma (Holandia) - 3 (2,0,0,1,d)
16. Bailey Viner (Australia) - 1 (1,0,0,0,0)
17. Jack Parkinson-Blackburn (Wielka Brytania) - 0 (w,-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Hellstrom-Bangs, Palmese, Viner, Parkinson-Blackburn (w)
2. Lorentsen, Cambe, Lappi (w), Nizgorski (w)
3. Silhan, Sijbesma, Valladon, Hedengren
4. Lampart, Dalum, Ernst, Flint
5. Hellstrom-Bangs, Lampart, Lappi, Sijbesma
6. Dalum, Silhan, Kuchar, Lorentsen
7. Flint, Palmese, Valladon, Cambe
8. Ernst, Nizgorski, Hedengren, Viner
9. Ernst, Hellstrom-Bangs, Lorensten, Valladon
10. Flint, Lappi, Hedengren, Kuchar
11. Dalum, Palmese, Nizgorski, Sijbesma
12. Lampart, Silhan, Cambe, Viner
13. Hellstrom-Bangs, Dalum, Hedengren, Cambe
14. Nizgorski, Valladon, Kuchar, Lampart (d)
15. Ernst, Lappi, Palmese, Silhan
16. Flint, Lorentsen, Sijbesma, Viner
17. Flint, Hellstrom-Bangs, Nizgorski, Silhan
18. Ernst, Kuchar, Cambe, Sijbesma (d)
19. Lorentsen, Lampart, Hedengren, Palmese (u)
20. Valladon, Lappi, Dalum, Viner

Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
21. Hellstrom-Bangs, Ernst

Biegi dodatkowe o miejsca 7-11:
22. Lappi, Palmese, Nizgorski
23. Valladon, Silhan (u)
24. Lappi, Palmese, Valladon

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: rybnicki #SmakŻużla

Który z Polaków zajmie wyższe miejsce w finale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna + speedwaya-z.cz

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×