KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes Wybrzeża zdziwiony. Po co mu 7 milionów? Będzie miał pokrycie na kontrakty

Ekstraliga Żużlowa zapowiada, że nie wpuści Wybrzeża do ligi, jeśli działacze nie przedstawią gwarancji na budżet rzędu 7 milionów złotych. Tadeusz Zdunek, prezes klubu mówi, że nie potrzebuje aż tyle pieniędzy.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Get Well - Wybrzeże WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Get Well - Wybrzeże.

- W jakim regulaminie jest napisane, że klub ma dać gwarancję na tak wysoki budżet - pyta nas prezes Zdunek Wybrzeże Gdańsk Tadeusz Zdunek. - Znam drużynę PGE Ekstraligi, która radzi sobie wyśmienicie z budżetem rzędu pięć, pięć i pół miliona złotych - dodaje.

Wyjaśniliśmy prezesowi, że stanowisko Ekstraligi Żużlowej jest związane z tym, iż Wybrzeże, podobnie jak rok wcześniej Włókniarz, ma ograniczoną wiarygodność w związku z długami z sezonu 2014. Wtedy gdańszczanie stracili licencję za długi. - Jednak inaczej niż Włókniarz, podjęliśmy temat zobowiązań poprzedniej spółki i spłaciliśmy blisko osiemdziesiąt procent zadłużenia. Myślę, że odzyskaliśmy wiarygodność - stwierdza.

- Jeśli chodzi o temat gwarancji, to rozumiem konieczność ich przedstawienia, ale nie na taką wysoką sumę - kontynuuje Zdunek. - W razie awansu nie chcemy play-off, a jedynie utrzymania. Bech, Gomólski, Thomsen chcą z nami zostać, ale nie żądają bajońskich sum. Dlaczego mam dawać gwarancję na siedem milionów, skoro na pokrycie kontraktów będę potrzebował zdecydowanie mniejsze środki.

W Ekstralidze Żużlowej twierdzą, że potrzebują gwarancji na 7 milionów, bo tyle wynosi średni budżet klubu PGE Ekstraligi. - W pierwszym meczu z Get Well pokazaliśmy, że mając trzy miliony, można walczyć jak równy z równym, z zespołem zbudowanym za trzy razy większe pieniądze. Pewnie, że po ewentualnym awansie nasz budżet wzrośnie, ale nie aż tyle. Chcemy się rozwijać, ale nie chcemy kupować drogich zawodników - komentuje Zdunek.

Temat gwarancji to nie wszystko. Ekstraliga w razie wygranej Wybrzeża w dwumeczu z Get Well Toruń (pierwszy mecz Toruń wygrał 47:43) wyśle do klubu audytorów, którzy sprawdzą, czy nie ma długów. - Jeśli Thomsen biega i mówi, że klub od pięciu dni nie uregulował faktury na niecałe dziesięć tysięcy, to jest to dla nas dobra reklama - śmieje się Zdunek. - To bowiem świadczy o tym, że tak regularnie płacimy, iż po kilku dniach robi się problem. Na pewno jednak sezon zamkniemy na zero, bez długów.

Prezes Zdunek nie chce na razie mówić, o ile zwiększy się budżet Wybrzeża w przypadku awansu. Przyznaje, że teraz wynosił on 3 miliony, ale część z tych środków poszła jeszcze na spłatę zaległości z sezonu 2014.

ZOBACZ WIDEO Budowa motocykla żużlowego

Czy przekonują cię tłumaczenia prezesa Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (229)
 • Szmondak Zgłoś komentarz
  7 melonów to "duży budżet" na żużlu? A 3 miliony Zdunka obecnie?
  • Herbi 1938 UL Zgłoś komentarz
   Pan Zdunek ma 100% racji! Skoro Holta dał dobry przykład i jeździł za 151 zl/ pkt. to jego śladem pójdą i inni:) Można? Można!
   • Jarocha Zgłoś komentarz
    A transmisji tv nie będzie, bo za mało czsu na przetarg! Stępniewski ma cykora, że cała Polska a nie tylko 12 tysięcy zobaczy kompromitację Torunia. No wałki się zaczeły, wszystkie
    Czytaj całość
    ręce na pokład, komisarze, sędzia itp. A kto będzie sędziował? Może doświadczony arbiter Bryła?
    • L35240 Zgłoś komentarz
     Komedia. Chętnie się dołoże do budżetu Wybrzeża
     • Jarocha Zgłoś komentarz
      Jak widzę i słyszę prezesa ekstralipy, to mam odruchy wymiotne. A tak na marginesie przypomniało mi się o przepisie związanym z uzyskaniem licencji przez wychowanków. Coś cichutko o tym,
      Czytaj całość
      chyba że cuś przeoczyłem.
      • Szlaką po oczach Zgłoś komentarz
       hahaha .ebłem. Jest jakies oficjalne oswiadczenie Elipy ? czy Dariusz znowu snuje fantazje.....
       • Manhattan Zgłoś komentarz
        Tak wyglądały budżety ekstra-ligowców na 2017 rok: Stal Gorzów 10 mln 300 tys. zł Falubaz Zielona Góra 10 mln zł Get Well Toruń 9 mln 500 tys. zł Unia Leszno 9 mln 200 tys. zł Sparta
        Czytaj całość
        Wrocław 7 mln 500 tys. zł ROW Rybnik 6 mln 500 tys. zł [b]Włókniarz Częstochowa 6 mln 500 tys. zł[/b] [b]GKM Grudziądz 5 mln 500 tys. zł[/b] Panie Ostafiński, z kuluarów Pan wszystko wie i dlatego mam pytanie: Co będzie z zespołami, których budżety zostały przedstawione pogrubioną czcionką, które w roku 2018 nie będą miały 7 mln zł?
        • MAX ROW Zgłoś komentarz
         Gdańsk nie dac sie Toruń musi spasc tam gdzie ich miejsce
         • V - Ostafie Mustafie stanowcze nie Zgłoś komentarz
          Cóż, jeśli Toruń się utrzyma psim swędem w ten sposób, to smród się będzie ciągnął długo, a atmosfera na ich wyjazdach będzie gęsta.
          • jaco z breslau Zgłoś komentarz
           Jak to po co 7 mln?!. 5 na kontrakty i zostaje dwa i PGE wie ze Zdunkowi zostało 2mln., wiec mozna pomuc mu je zagospodarowac:).Jakas plandeka, jakies kary za sprawy nieregulaminowe itd.
           • Robert Cisowski Zgłoś komentarz
            Ograniczoną wiarygodność to ma Ekstraliga Żużlowa! Ekstraliga Żużlowa powinna przedstawić gwarancje w wysokości 300 milionów, żeby miała na płacenie odszkodowań kibicom i klubom.
            Czytaj całość
            Kibicom za GP W Warszawie a klubą za przekręty.
            • Ron Jeremy Zgłoś komentarz
             Do awansu jeszcze baaaaardzo daleko.Po co teraz bić pianę ?
             • Pawel Zenka Zgłoś komentarz
              O.S.T.A.F przy klawiaturze, nic wiarygodnego ani dobrego z tego nie wróżę.
              Zobacz więcej komentarzy (94)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×