)

Dudek dołączył do galerii sław. Dziesiąty medalista i dwudziesty krążek Polaka

Patryk Dudek został wicemistrzem świata na żużlu, zdobywając swój pierwszy medal IMŚ, a jednocześnie dwudziesty krążek zawodów tej rangi dla Polski. Dołączył tym samym do galerii żużlowych sław, zostając dziesiątym polskim medalistą IMŚ w historii.
Maciej Kmiecik
Od lewej: Antoni Woryna, Ivan Mauger i Barry Briggs na podium finału europejskiego na Wembley w 1966 roku. W finale światowym Briggs i Woryna również znaleźli się w czołowej trójce, a Mauger był czwarty.

Woryna rozpoczął piękną historię

Pierwszym polskim medalistą IMŚ został Antoni Woryna, który w Goeteborgu w 1966 roku zdobył brązowy medal, przegrywając na słynnym Ullevi tylko z Barry Briggsem i Norwegiem, Sverre Harrfeldtem. Cztery lata później rybniczanin po raz drugi wywalczył brązowy krążek we Wrocławiu. Wówczas musiał uznać wyższość legendarnego Ivana Maugera oraz Pawła Waloszka. Dziadek Kacpra Woryny to jeden z polskich multimedalistów. Do dwóch krążków IMŚ, dorzucił jeszcze pięć medali DMŚ, w tym dwa złote.

Który żużlowiec jako kolejny dołączy do grona polskich medalistów IMŚ?