Kokpit Kibice

Mrozek doczekał się przelewu, a Skrzydlewski włączył się do walki - podsumowanie 14. dnia transferowego

Ostatni dzień okienka transferowego przyniósł wiele ciekawych ruchów w polskim żużlu. Betard Sparta Wrocław wykupiła Maxa Fricke'a z ROW-u Rybnik. Poznaliśmy też całą kadrę Orła Łodź, który powinien włączyć się do walki o PGE Ekstraligę.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Wyjaśniona przyszłość Maxa Fricke'a

Max Fricke już przed rokiem był łączony z Betardem Spartą Wrocław, ale wtedy zdecydował się pozostać w ROW-ie Rybnik. Podpisał dwuletni kontrakt, który tej jesieni okazał się dla niego sporym problemem. Rybniczanie spadli z PGE Ekstraligi, a on nie chciał słyszeć o jeździe w Nice 1.LŻ. Prezes Krzysztof Mrozek zapowiadał, że nie zamierza oddawać go za darmo i czeka na propozycje innych klubów. 300 tys. zł na stół wyłożyli wrocławianie i to oni będą cieszyć się jazdą Fricke'a w sezonie 2018.

Transfer 21-letniego Australijczyka to ewenement w polskim żużlu, w którym kluby rzadko płacą tak duże kwoty odstępnego.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Betard Sparta, po pozyskaniu Maxa Fricke'a, to kandydat do tytułu DMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (5):

 • czterdziestek Zgłoś komentarz
  No i szykuje sie we Wrocku kevlar.Drozdz w skladzie a Frick z rezerwy.W taki sposob z dwoch Polakow w skladzie zrobiono jednego.Ne ma nic do Fricka czy Drozdza.Chodzi mi o to,ze ustalamy
  Czytaj całość
  przepisy a pozniej dodajemy nowy ktory zaprzecza pierwszemu.Na tym mialo polegac dodanie rezerwowego zuzlowca zagranicznego?
  • Skippy Zgłoś komentarz
   Jednym z największych frajerskich posunięć dawnych włodarzy klubu toruńskiego było wypuszczenie Maxa z rąk. Od samego początku podobał mi się ten zawodnik. Sparta rośnie w siłę.
   • Toudi142 Zgłoś komentarz
    Jak Bjarne wygrał II-ligowe rozgrywki z Lublinem. Co za bzdura. Przecież ligę wygrało Gniezno.
    • yes Zgłoś komentarz
     Dowiemy się pewnie jeszcze o podpisanych umowach. SF dowiadują się różnych źródeł dopiero po fakcie.
     • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
      Sparta zaskoczyła nie spodziewałem się 3000 tys odstępnego. POWODZENIA życzyć tylko należy zawodnikowi oraz klubowi.