WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Smektała niczym Midas. Prawie wszystko zamieniał w złoto i przeszedł do historii

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Bartosz Smektała poprowadził reprezentację Polski do złota w DMŚJ w Rybniku.

Lider reprezentacji w finale DMŚJ w Rybniku

W Rybniku Polska obroniła tytuł Drużynowego Mistrza Świata Juniorów. Liderem Biało-Czerwonych był Bartosz Smektała, który w pięciu startach zdobył 14 punktów, przegrywając jedynie z Brady Kurtzem w 18 wyścigu. W tym właśnie momencie zapewnił Polakom złoty medal DMŚJ. Nasi rodacy zdeklasowali rywali, wyprzedzając Australię, Danię i Wielką Brytanię. Dla 19-latka to drugi z rzędu złoty medal DMŚJ i można zakładać, że pewnie nie ostatni.

Czy Bartosz Smektała w przyszłości zostanie indywidualnym mistrzem świata juniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (45):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • viva UL 0
  Możliwe. Dlatego "bodaj" napisałem.
  Malleus Maleficarum Polonia P. była wtedy w 2lidze i Chomski nie był tam wtedy trenerem
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Dobry-men 0
  Zgodnie z Rozdziałem 2 ustawy o sporcie działalność sportową prowadzą mające osobowość prawną kluby sportowe.

  Ustawa o sporcie nie precyzuje, jaką formę prawną powinien mieć klub sportowy, nie podaje jego definicji, wskazuje jedynie, że musi posiadać osobowość prawną. Twórcy klubu sportowego mogą sami zdecydować o jego formie prawnej w zależności od swoich potrzeb i możliwości.

  Kluby sportowe mogą działać w formie:

  stowarzyszeń lub fundacji zarejestrowanych w KRS (powstają i rejestrują się jak inne stowarzyszenia/ fundacje)
  uczniowskich klubów sportowych,
  stowarzyszeń wpisanych do ewidencji starosty właściwego ze względu na siedzibę klubu (wtedy, gdy nie prowadzą działalności gospodarczej, a co więcej jej prowadzenia nie może przewidywać statut takiego stowarzyszenia, ponieważ wtedy muszą zarejestrować się w KRS),
  spółek kapitałowych, tj. zarejestrowanych w KRS spółek z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółek akcyjnych (podmioty te są przedsiębiorstwami prowadzącymi działalność gospodarczą, wiele piłkarskich klubów pierwszoligowych działa w takiej formie prawnej).
  Czyli nawet UKSy muszą być zrzeszone by organizować lub brać udział w jakiejkolwiek rywalizacji sportowej gdzie jest prowadzona oficjalna klasyfikacja zawodników lub drużyn

  Cysio "Żużlowe zmagania na stadionie w ŚremiePo raz trzeci na śremskim stadionie odbył się w sobotę 4 września 2010 r. III Piknik Żużlowy. Na trybunach zasiadło niemal sześciuset fanów czarnego sportu. Impreza z roku na rok realizowana jest z coraz większym rozmachem i cieszy się sporym uznaniem wśród mieszkańców Śremu.Po raz trzeci na śremskim stadionie odbył się w sobotę 4 września 2010 r. III Piknik Żużlowy. Na trybunach zasiadło niemal sześciuset fanów czarnego sportu. Impreza z roku na rok realizowana jest z coraz większym rozmachem i cieszy się sporym uznaniem wśród mieszkańców Śremu.Na Piknik Żużlowy do Śremu przyjechało z całego kraju 21 zawodników, reprezentantów amatorskich klubów żużlowych takich jak: OLD BOYS SPEEDWAY CLUB Bydgoszcz, CHÓRAGAN Zielona Góra, AKS LESZCZYŃSKIE BYKI, SPARTA Wrocław, AKŻ SPARTA Śrem oraz zawodnicy z Łodzi i Warszawy. Na trudnym i wąskim torze stadionu miejskiego w Śremie zawodnicy ścigali się parami z przeciwległych startów. Do pokonania były 3 rundy. O lokatach decydował najlepszy z uzyskanych czasów. Wielkim zaskoczeniem oraz objawieniem zawodów była brawurowa i efektowna jazda najmłodszego zawodnika 12 letniego Bartosza Smektały z AKŻ SPARTA Śrem.Podczas zawodów w Śremie z kibicami spotkał się prezes Unii Leszno - Józef Dworakowski. Przybyli również dyrektor zarządzający klubu Ireneusz Imielski oraz zawodnicy: Mateusz Łukaszewski i Tobiasz Musielak - wychowanek byków, przebywający w Kolejarzu Rawicz.Organizatorzy Pikniku Żużlowego, którymi była redakcja Kuriera Śremskiego oraz Amatorski Klub Żużlowy Sparta Śrem już dziś zapowiadają i zapraszają na kolejną imprezę żużlową. Patronat nad III Piknikiem Żużlowym sprawował Burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz Starosta Śremski Tadeusz Waczyński..Ostateczna klasyfikacja amatorskich zawodów na Żużlu podczas III Pikniku Żużlowego w Śremie1. Tomaz Szwon Leszno, 2. Michał Wróblewski – Leszno, 3. Dariusz Szawlinski – Grudziądz, 4. Łukasz Urbański – Srem, 5. Mateusz Makowski – Grudziadz, 6. Rafał Prokopiuk – Zielona Góra, 7. Tomasz Kowalski – Śrem, 8. Leszek Nowicki – Zielona Góra, 9. Marek Olszewski – Trzebnica, Leszno, 10. Bartosz Smektała – Śrem, 11. Tomasz Szczeczocz – Bydgoszcz, 12. Marek Zawalnik – Zielona Góra, 13. Robert Chudziak – Śrem, 14. Paweł Radoń – Zielona Góra, 15. Marek Dutkiewicz – Śrem.W grupie old boy tabela wyglądała następująco: 1. Bogusław Wiśniewski – Bydgoszcz, 2. Waldemar Napierała – Bydgoszcz, 3. Robert Filler – Łódź, 4. Jarosław Kociucki – Śrem, 5. Tomasz Zbyszyński – Warszawa, 6. Henryk Bezak – Bydgoszcz "
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Malleus Maleficarum 0
  Polonia P. była wtedy w 2lidze i Chomski nie był tam wtedy trenerem
  viva UL Zarząd Pana P. pozostawiał wiele do życzenia. Broń na walnym itd. To na pewno. Zaś co do licencji to z drugiej ręki wiem,że senior uległ czarowi Wilczynskiego i Chomskiego bodaj a raczej papierowym argumentom. Za czasów Rufina próbowano to poukładać,ale bezskutecznie. Philips mocno po oczach świecił.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (42)
Pokaż więcej komentarzy (45)
Pokaż więcej komentarzy (45)
Pokaż więcej komentarzy (45)