WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PGE nadal będzie sponsorem najlepszej ligi świata. Umowa z Ekstraligą Żużlową na kolejne 3 lata

Nowa umowa Ekstraligi Żużlowej z PGE. Koncern energetyczny nadal będzie sponsorem tytularnym. Kontrakt został podpisany na 3 lata (2018-20). Do kasy spółki zarządzającej rozgrywkami trafią miliony.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Sparta - Stal. Maciej Janowski [cz] w walce z Martinem Vaculikiem [b]

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Ekstraliga Żużlowa może się pochwalić kolejnym sukcesem. W czerwcu działacze spółki zarządzającej rozgrywkami podpisali nowy kontrakt telewizyjny z platformą nc+ (na lata 2019-21 za ponad 60 milionów złotych). Teraz przedłużyli umowę z dotychczasowym sponsorem tytularnym, koncernem PGE. Suma umowy owiana jest tajemnicą, ale nieoficjalnie wiemy, że giełdowa spółka kontrolowana przez Skarb Państwa będzie przelewała tyle ile dotąd, czyli około 3,5 miliona rocznie.

Dzięki nowej umowie ze sponsorem tytularnym i obowiązującemu kontraktowi telewizyjnemu z nc+, kluby PGE Ekstraligi dostaną w przyszłym roku po milionie złotych z kasy EŻ. Mistrz dostanie nieco więcej, bo 1,5 miliona.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że kontynuujemy współpracę i dziękuję PGE Polskiej Grupie Energetycznej za zaufanie oraz dotychczasowe trzy lata sponsoringu, które okazały się dużym sukcesem - mówi Wojciech Stępniewski, prezes zarządu Ekstraligi Żużlowej. - Wzrost frekwencji na stadionach, duże i niesłabnące zainteresowanie transmisjami telewizyjnymi z meczów, a także ciągły rozwój infrastruktury stadionowej i organizacji rozgrywek to nasze atuty. Żużel stale się rozwija, polscy zawodnicy od lat stanowią jego motory napędowe, a to oznacza, że razem możemy jeszcze wiele osiągnąć w zakresie popularyzacji tej dyscypliny i jej pozytywnego, rodzinnego wizerunku.

- Pozostajemy partnerami, ponieważ widzimy duży potencjał PGE Ekstraligi i chcemy nadal być identyfikowani z najlepszą ligą żużlową na świecie - mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. - Czerpiemy z tej współpracy wiele korzyści. Nasza marka jest rozpoznawana wśród kibiców żużlowych, których w mijającym roku na stadionach PGE Ekstraligi było ponad 600 tys. Osiągamy bardzo dobre wyniki medialne, ponieważ rozgrywki są ciekawe, emocjonujące i szeroko relacjonowane w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Tym samym konsekwentnie realizujemy nasz cel marketingowy, którym jest sukcesywny wzrost rozpoznawalności marki PGE i dążenie do tego, aby każdy Polak chciał być naszym klientem – dodaje Baranowski.

ZOBACZ WIDEO Gollob planował start w Rajdzie Dakar. "Miałem pomysł na następne 10 lat funkcjonowania w sporcie"

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Czy przedłużenie umowy z PGE na dotychczasowych warunkach jest sukcesem Ekstraligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (12):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Gekon 0
  "Suma umowy owiana jest tajemnicą, ale nieoficjalnie wiemy..." Darek w swojej najlepszej formie:D
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Tommy DeVito 0
  No to teraz czas przydzielić sobie fajne premie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yes 0
  Mój kolega mówił, że z racją jest jak z d... ;)
  Każdy siedzi na swojej...
  Z oddali Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×