Kawał historii na licytacjach dla Tomasza Golloba

3 lutego w Gorzowie odbędzie się Bal Charytatywny dla Tomasza Golloba. Już teraz trwają jednak różnorakie licytacje na rzecz polskiego mistrza świata, prowadzone przez jego były klub, Stal Gorzów. Kolejne fanty przekazali kibice.

Marcin Malinowski
Marcin Malinowski
Tomasz Gollob WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Tomasz Gollob
W tej chwili na portalu Allegro pod hashtagiem Zawszerazem znajdują 52 przedmioty, a wśród nich gadżety żużlowe od firmy Nice, klubów speedwaya z całej Polski, a także z Lokomotivu Daugavpils, a nawet książkę kucharską Ewy Wachowicz z autografem.

Jednak nie tylko ludzie "czarnego sportu" są razem z Tomaszem Gollobem. Wspierają go także osoby z innych dyscyplin. Anita Włodarczyk przekazała na licytację koszulkę. Można również składać swoje oferty na piłkę do siatkówki z podpisami reprezentacji Polski, koszulki Sampdorii Genua Dawida Kownackiego, Wisły Kraków, Chemika Police czy KGHM Zagłębie Lubin.

W piątek do listy dołączyły kolejne ciekawe fanty. Pierwszym z nich są bilety z Mistrzostw Europy w boksie z 1975 roku z autografem Feliksa Stamma, byłego boksera i późniejszego trenera w tym sporcie.

Kolejny przedmiot również został przekazany przez kibica. Plastron Reprezentacji Polski, w którym startował Florian Kapała w finale Drużynowych Mistrzostw Świata rozegranym 3 września 1961 roku we Wrocławiu. Żyjący w latach 1929-2007 zawodnik to jeden z najlepszych polskich żużlowców, były jeździec Kolejarza Rawicz i Stali Rzeszów. Czterokrotnie zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski (1953, 1956, 1961, 1962), dwukrotnie wraz z drużyną Stali Rzeszów zdobył tytuł DMP (1960, 1961).

ZOBACZ WIDEO Wypadek Tomasza Golloba wstrząsnął Polską. "To najważniejszy wyścig w jego życiu"

W 1956 roku zwyciężył w Memoriale Alfreda Smoczyka. W 1961 roku w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata zajął 7. miejsce. W Latach 1979-1984 był trenerem Unii Tarnów. W finale DMŚ rozegranym 3 września 1961 roku Polska zdobyła złoty medal (w składzie Florian Kapała, Henryk Żyto, Marian Kaiser, Mieczysław Połukard i rezerwowy Stanisław Tkocz). Florian Kapała wygrał wtedy dwa biegi, w trzecim odnotował defekt motocykla.

Plastron podarowany został kibicowi, który w 1983 roku organizował w Muzeum w Bochni wystawę "Żużel- Speedway-CzarnySport". Pamiątka ta była też jednym z eksponatów wystawy "Żużel - współczesna husaria", jaka miała miejsce w 2011 roku w Muzeum Historycznym w Tarnobrzegu.

Listę wszystkich przedmiotów można przejrzeć TUTAJ.


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Uważasz plastron Floriana Kapały za bardzo cenną pamiątkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×