Josef Franc wygrał w Pradze. Weźmie udział w Grand Prix Czech

Josef Franc w kapitalnym stylu wygrał sobotni turniej "Prague Open". Tym samym zapewnił sobie miejsce pierwszego rezerwowego podczas Grand Prix Czech (26.05.2018).

Dawid Cysarz
Josef Franc / Na zdjęciu: Josef Franc
Od wielu lat turniej w Pradze jest eliminacją do zawodów Grand Prix w tym mieście. Tym razem Josef Franc rolę pierwszego rezerwowego zapewnił sobie w kapitalnym stylu. Wygrał rundę zasadniczą z kompletem punktów. W finale wystartował jako ostatni, ale na kolejnych okrążeniach wyprzedzał swoich rywali, a na ostatnim łuku poradził sobie z Hynkiem Stichauerem.

Na trzecim miejscu sobotni turniej ukończył Eduard Krcmar, a w finale udział wziął ponadto Zdenek Holub.

Nie wiadomo, kto otrzyma dziką kartę na Grand Prix Czech, ale trudno wyobrazić sobie by był to ktoś inny niż Vaclav Milik.