Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Ukraina zastąpi rozbitą Słowację w Speedway of Nations

Reprezentacja Ukrainy zastąpi Słowację w tegorocznym Speedway of Nations i wystąpi w turnieju barażowym 2 czerwca w Teterowie. Słowacy zdecydowali się wycofać z jazdy z uwagi na kontuzje podstawowych zawodników.
Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Aleksandr Łoktajew w niebieskim kasku

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Zastąpienie Drużynowego Pucharu Świata zawodami parowymi pod nazwą Speedway of Nations jest przez wielu uznawane za kontrowersyjny ruch. Umożliwił on jednak wzięcie udziału w międzynarodowej rywalizacji słabszym żużlowym federacjom. Do SoN zaproszono tym sposobem m.in. Słowację, która po rozpadzie Czechosłowacji ścigała się tylko w Mistrzostwach Europy Par w 2012 i 2014 roku.

Okazja do jazdy w innych aniżeli tylko indywidualnych zawodach otworzyła się więc m.in. Martinowi Vaculikowi. Najlepszy słowacki żużlowiec doznał jednak 12 kwietnia złamania lewej kostki, co już postawiło pod znakiem zapytania udział jego i Słowaków w turnieju barażowym 2 czerwca w Teterowie. Na domiar złego 1 maja obie kostki i lewą rękę złamał Patrik Buri, który prawdopodobnie tworzyłby w SoN duet z Vaculikiem.

Słowacka federacja zdecydowała się tym samym wycofać z udziału w parowych zmaganiach i jak poinformowała oficjalna strona Speedway Grand Prix, w jej miejsce w Niemczech wystąpi reprezentacja Ukrainy. Niewykluczone, że zyska na tym poziom zawodów, bowiem parę powinni utworzyć Aleksandr Łoktajew i Andriej Karpow. Ten pierwszy to Rosjanin, ale na arenie międzynarodowej startujący z licencją ukraińską.

Ukraińcom przyjdzie ścigać się z zespołami z Niemiec, Danii, Rosji, Łotwy, USA i Słowenii. Trzy najlepsze drużyny dołączą do Polski oraz trzech najlepszych zespołów z drugiego barażu (5 czerwca w Manchesterze) i wystąpią w dwudniowym finale 8-9 czerwca we Wrocławiu.

ZOBACZ WIDEO #SmakŻużla po leszczyńsku

Czy Ukraina wywalczy awans do finałów we Wrocławiu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/speedwaygp.com

Komentarze (7):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×