Tauron SEC: Łotewski talent z dziką kartą w Daugavpils

Oleg Michaiłow wystąpi w Daugavpils podczas trzeciej rundy cyklu Tauron Speedway Euro Championship 2018. Łotysz otrzymał od organizatorów dziką kartę na te zawody.

Dawid Borek
Dawid Borek
Oleg Michaiłow WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Oleg Michaiłow
Oleg Michaiłow ma 19 lat. W obecnym sezonie startuje tylko w polskiej lidze, reprezentując barwy Lokomotivu Daugavpils w Nice 1.LŻ.

Kibice mogli podziwiać jazdę Michaiłowa podczas pierwszego tegorocznego finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, który odbył się w Daugavpils. Łotysz na tamte zawody również otrzymał dziką kartę. W turnieju zdobył wówczas 12 punktów i zajął 4. miejsce.

Młodzieżowiec startuje także w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów. W 1. rundzie w Równem wywalczył 11 "oczek" i tym sposobem awansował do finału zawodów.

Rezerwowymi na Łotwie będą: Jewgienij Kostygow oraz Artiom Trofimow.

Trzecia runda Tauron Speedway Euro Championship 2018 odbędzie się 18 sierpnia. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi stacja Eurosport.