Nice Cup: Pióro najlepszy w Krakowie. Pech Curzytka (relacja)

W czwartek w Krakowie odbyła się zaległa III runda tegorocznego cyklu Nice Cup. Zwyciężył reprezentant gospodarzy - Piotr Pióro, drugie miejsce zajął Luke Becker, a trzecie Denis Zieliński.

Michał Mielnik
żużlowcy Speedway Wandy Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: żużlowcy Speedway Wandy Kraków
Jednym z faworytów czwartkowych zawodów z pewnością był Luke Becker. Amerykanin dość niespodziewanie znalazł się na liście startowej turnieju Nice Cup, jednak już w swoim pierwszym starcie przegrał z Tomaszem Orwatem. 19-latek może mówić o sporym pechu, bo w 9. biegu zanotował defekt na starcie.

Rewelacyjną formę tego dnia miał Michał Curzytek. Wychowanek Stali Rzeszów z dużą przewagą wygrywał każdy swój bieg i był bliski zakończenia zawodów z kompletem punktów, jednak w biegu finałowym upadł na tor i został z niego wykluczony.

Triumfatorem krakowskiego turnieju został Piotr Pióro - zawodnik miejscowej Arge Speedway Wandy.

Wyniki:

1. Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) - 18 (3,2,3,3,3,4) + 1. miejsce w finale
2. Luke Becker (Stal Rzeszów) - 13 (2,3,d,3,2,3) + 2. miejsce w finale
3. Denis Zieliński (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 13 (2,2,3,2,2,2) + 3. miejsce w finale