WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa 2019

Od 1 do 14 listopada w Polsce trwał okres transferowy (kolejny rozpocznie się w trakcie sezonu). Prezentujemy aktualne składy drużyn z 2. Ligi Żużlowej na sezon 2019.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Denis Gizatullin

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2018 lub wcześniej (niezależnie czy zawodnik ma podpisany aneks finansowy na sezon 2019 czy też nie).
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został potwierdzony, lub oficjalnie poinformowali, że zrobią to w terminie 1-14 listopada.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

W przypadku tychże zawodników (zwłaszcza określonych w pkt. 1) istnieje możliwość zmiany barw klubowych albo w drodze wypożyczenia albo rozwiązania obowiązującej umowy.

Kolejne okienka transferowe:
1. 15 maja - 31 maja,
2. 15 lipca - 31 lipca,
3. 1 września - 15 września,
4. 1 listopada - 14 listopada

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje.

News aktualizowany na bieżąco.


Euro Finannce Polonia Piła

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Henrik Bergstroem Szwecja 2000 -
Oskar Bober Polska 1997 1,718 (1. liga)
Max Dilger Niemcy 1989 -
Patryk Dolny Polska 1993 1,794
Tomasz Dutka Polska 1983 -
Patryk Fajfer Polska 1997 0,761 (1. liga)
Philip Hellstroem-Bangs Szwecja 2003 -
Jonas Jeppesen Dania 1998 -
Rasmus Jensen Dania 1993 0,333 (1. liga - nsk)
Tomas H. Jonasson Szwecja 1988 2,048 (1. liga)
Dariusz Karwacki Polska 1973 -
Nikita Korolew Polska 1996 -
Andreas Lyager Dania 1997 0,500 (Ekstraliga - nsk)
Dominik Moeser Niemcy 1998 -
Wiaczesław Monachow Rosja 1997 -
Sindy Weber Niemcy 2000 -
Juniorzy:
Piotr Gryszpiński Polska 2000 0,478 (1. liga - nsk)
Krystian Iwański Polska 2002 -
Oskar Rowecki Polska 2000 0,000 (1. liga - nsk)
Paweł Staniszewski Polska 1998 0,222 (1. liga)

Trener: Mirosław Kowalik
Przyszli: Bober (Lublin), Dolny (Ostrów), Hellstroem-Bangs, Jensen (Kraków), Moeser, Jeppesen (Ostrów), Bergstroem, Dutka, Korolew, Monachow, Weber, Dilger, Lyager (Częstochowa)
Odeszli: Cyfer (Gdańsk), Gapiński (Ostrów), Aspgren (Daugavpils), Joergensen (Gdańsk), Okoniewski (Łódź), Riss (Gorzów), Staniszewski, P.Łaguta, Harris


Speedway Wanda Kraków

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Tero Aarnio Finlandia 1984 -
Stanisław Burza Polska 1977 1,349
Adrian Gomólski Polska 1987 0,000 (nsk)
Michael Haertel Niemcy 1998 -
Dominik Kossakowski Polska 1997 1,167 (1. liga)
Matej Kus Czechy 1989 -
Wojciech Lisiecki Polska 1992 0,906 (1. liga)
Sebastian Niedźwiedź (gość) Polska 1997 1,000 (Ekstraliga)
Jordan Stewart Australia 1998 -
Hynek Stichauer Czechy 1987 -
Juniorzy:
Kacper Konieczny Polska 1998 0,080 (Ekstraliga - nsk) i 0,167 (1. liga - nsk)
Bartłomiej Kowalski (gość) Polska 2002 0,767 (1. liga)
Mateusz Pacek Polska 1998 0,167 (nsk)
Krystian Stefanów Polska 2000 0,280

Trener: Stanisław Burza
Przyszli: Aarnio, Kus (Poznań), Haertel, Stewart, Kossakowski (Gdańsk), Stichauer, Konieczny (Lublin / Tarnów), Gomólski (Opole), Burza (Krosno), Pacek (Świętochłowice), Stefanów (Krosno)
Odeszli: Jensen (Piła), Koza (Opole), Zieliński (Krosno), Kowalski (Częstochowa), Jędrzejewski (Łódź), Pióro (Łódź), Andersson, Vissing, L.Bjerre (Krosno), Palovaara, Sedgmen, Proctor


Stainer Unia Kolejarz Rawicz

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Facundo Albin Argentyna 1992 1,083 (nsk)
Damian Baliński Polska 1977 1,954
Petr Chlupac Czechy 2002 -
Todd Kurtz Australia 1992 -
Jaimon Lidsey Australia 1999 2,000 i 0,00 (Ekstraliga - nsk)
Paweł Nagibin Rosja 2003 -
Arkadiusz Pawlak Polska 1995 1,318
Keynan Rew Australia 2003 -
Juniorzy:
Szymon Szlauderbach Polska 1999 1,849 i 0,833 (Ekstraliga - nsk)
Tymoteusz Picz Polska 2002 -
Krzysztof Sadurski Polska 2003 -
Kacper Pludra Polska 2002 1,375 (nsk)

Trener: Roman Jankowski
Przyszli: Chlupac, Nagibin, Rew
Odeszli: Trofimow (Lublin), Wells (Bydgoszcz), Smith, R.Worrall, S.Worrall, Konopka (Świętochłowice)


OK Bedmet Kolejarz Opole

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Ilja Czałow Rosja 1995 1,982
Mads Hansen Dania 2000 2,083 (nsk)
Hubert Łęgowik Polska 1995 1,757
Denis Gizatullin Rosja 1983 1,667
Ernest Koza Polska 1994 1,580 (1. liga)
Richard Lawson Wielka Brytania 1986 1,784
Bjarne Pedersen Dania 1978 2,169
Oskar Polis Polska 1996 1,786
Michał Szczepaniak Polska 1983 1,492 (1. liga)
Christian Thaysen Dania 2001 -
Kevin Woelbert Niemcy 1989 2,271
Charles Wright Wielka Brytania 1988 1,500 (nsk)
Juniorzy:
Adrian Bialk Polska 1999 0,714 (nsk)
Mateusz Adamczewski Polska 2000 0,333 (nsk)
Mateusz Dul Polska 2002 -
Jarosław Krzywosz Polska 1999 0,840 (nsk)
Przemysław Liszka (gość) Polska 2000 0,684 (Ekstraliga - nsk) i 0,286 (2. liga - nsk)
Damian Lotarski Polska 2001 0,000 (Ekstraliga - nsk)
Patryk Wojdyło (gość) Polska 1999 0,636 (Ekstraliga - nsk)

 Trener: Mirosław Korbel
Przyszli: Czałow (Krosno), Pedersen (Ostrów), Szczepaniak (Gdańsk), Thaysen, Adamczewski (Poznań), Hansen (Zielona Góra), Dul (Wrocław), Lotarski (Grudziądz), Koza (Kraków)
Odeszli: Ułamek (Częstochowa), Gomólski (Kraków), Kamiński, Podyma, Woźniak (Częstochowa), Kościelski (Ostrów)


Power Duck Iveston PSŻ Poznań

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
David Bellego Francja 1993 2,049
Władimir Borodulin Rosja 1992 1,818
Damian Dróżdż (gość) Polska 1996 0,353 (Ekstraliga - nsk)
Jason Joergensen Dania 1998 -
Marcel Kajzer Polska 1990 1,800
Eduard Krcmar Czechy 1996 1,630 (1. liga)
Marcin Nowak Polska 1995 1,661 (1. liga)
Juniorzy:
Bartosz Curzytek Polska 2003 -
Michał Curzytek Polska 2002 0,963 (nsk)
Marek Lutowicz Polska 1998 1,080
Adrian Woźniak Polska 1999 0,222 (Ekstraliga - nsk) i 0,438 (nsk)

Trener: Tomasz Bajerski
Przyszli: Krcmar (Gniezno), Nowak (Gniezno), Lutowicz (Leszno), Curzytkowie (Rzeszów), Woźniak (Częstochowa)
Odeszli: Jakobsen (Gniezno), Fajfer (Gniezno), Dilger (Piła), Borowicz, Łopaczewski, Osyczka (Zielona Góra), Kus (Kraków), K.L.Nielsen, Pytel, Strzelec, Szymko, Adamczewski (Opole)


ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Damian Adamczak Polska 1991 1,326
Oskar Ajtner-Gollob Polska 1995 1,763
Rene Bach Dania 1990 1,922
Dimitri Berge Francja 1996 1,757
Aureliusz Bieliński Polska 1997 0,263 (nsk)
Kamil Brzozowski Polska 1987 1,689
Mikołaj Curyło Polska 1992 0,200 (nsk)
Josh Grajczonek Australia (lic. polska) 1990 1,476 (1. liga)
Valentin Grobauer Niemcy 1994 1,381 (nsk)
Matic Ivacic Słowenia 1993 1,231
Ondrej Smetana Czechy 1995 0,600 (nsk)
Ricky Wells USA 1991 1,727 (nsk)
Juniorzy:
Mateusz Jagła Polska 1999 0,407
Tomasz Orwat Polska 1999 1,021
Marcel Studziński Polska 2001 0,735 (2. liga)
Mateusz Tonder (gość) Polska 1999 0,619 (1. liga - nsk)

Menedżer: Jerzy Kanclerz
Przyszli: Brzozowski (Ostrów), Wells (Rawicz), Bieliński (Rzeszów), Studziński (Ostrów / Gorzów), Grajczonek (Łódź)
Odeszli: J.B.Andersen, Piosicki, Bolszakow, Kobrin


Wilki Krosno

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2018 roku
Lasse Bjerre Dania 1993 1,125 (1. liga - nsk)
Jonas Davidsson Szwecja 1984 -
Mariusz Fierlej Polska 1980 -
Kenneth Hansen Dania 1987 1,692 (nsk)
Patrick Hansen Dania 1998 1,612
Paweł Hlib Polska 1986 -
Andriej Karpow Ukraina 1987 1,725 (1. liga)
Witalij Kotlar Rosja 2001 -
Roland Kovacs Węgry 1987 -
Maciej Kuciapa Polska 1975 0,667 (nsk)
Norbert Magosi Węgry 1975 -
Gino Manzares USA 1993 -
Edward Mazur Polska 1993 1,538
Stanisław Melnyczuk Ukraina 1995 -
Glenn Moi Norwegia 1996 -
Marcin Rempała Polska 1984 1,308
Jewgienij Sajdullin Rosja 2000 -
Nick Skorja Słowenia 1998 -
Lars Skupień Polska 1997 1,509 (1. liga)
David Pacalaj Słowacja 2001 -
Josh Pickering Australia 1996 -
Nicklas Porsing Dania 1993 1,780
Juniorzy:
Mateusz Majcher Polska 2002 -
Patryk Rolnicki (gość) Polska 1998 0,900 (Ekstraliga)
Mateusz Świdnicki (gość) Polska 2001 0,125 (Ekstraliga - nsk)
Patryk Zieliński Polska 2002 0,00 (1. liga - nsk)
Pokaż całą tabelę

Trener: Janusz Ślączka
Przyszli: Davidsson (Rzeszów), K.Hansen (KSM Krosno), P.Hansen (KSM Krosno), Mazur (Rzeszów), Skupień (Rybnik), Pacalaj, Skorja, Zieliński (Kraków), Manzares, Karpow (Rybnik), Hlib, Kuciapa (Rzeszów), Fierlej (KSM Krosno), Rempała (KSM Krosno), Moi, Pickering, Bjerre (Kraków), Porsing (Rzeszów), Melnyczuk, Kovacs, Magosi, Majcher (Rzeszów)

ZOBACZ WIDEO Jakub Jamróg: Był taki rok, że widziałem pięć trupów

Kto wygra 2. Ligę Żużlową w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (156):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Spasiony Lampart 0
    Zmień portal na z.u.ze.l end tylko razem wpisz w Google tam nas znajdziesz
    Speedy88 Podajcie wasze typy:) I jakie składy drużyn:)
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • KSRF 0
    Zajrzyj tam gdzie się pisze o tym. Pozdrawiam ;)
    Speedy88 Czemu nikt tu nic nie pisze?
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Speedy88 0
    Podajcie wasze typy:) I jakie składy drużyn:)
    [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (153)
Pokaż więcej komentarzy (156)
Pokaż więcej komentarzy (156)
Pokaż więcej komentarzy (156)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×