Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis
)

Smektała, Drabik, Lambert a może Fricke? Kto z młodych wilczków wkrótce dołączy do SGP

Po tym, jak do SGP awansowali młodzi Polacy Zmarzlik, Dudek czy Pawlicki, nastąpił zastój w dopływie młodzieży do cyklu. Nawet najlepsi juniorzy świata nie specjalnie śpieszą się do jazdy w elicie. Kto z młodych wilczków skruszy mur i wkroczy do SGP?
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Bartosz Smektała w 2018 roku został indywidualnym mistrzem świata juniorów.

Bartosz Smektała - 20 lat, indywidualny mistrz świata juniorów 2018, wicemistrz z 2017 roku

Kariera Bartosza Smektały rozwija się wręcz wzorcowo. W każdym kolejnym sezonie robi postęp. W 2018 roku został indywidualnym mistrzem świata juniorów, detronizując swojego rodaka, Maksyma Drabika. Poprawił wynik z sezonu 2017, kiedy to był wicemistrzem globu do lat 21. Progres Smektała również poczynił w PGE Ekstralidze. Rok temu miał 24. średnią biegową 1,803. W minionym sezonie 1,889, co dało mu 18. miejsce w gronie najskuteczniejszych żużlowców najlepszej żużlowej ligi świata.

Smektała nie kryje, że jeszcze nie nadszedł na niego czas w Grand Prix. W sezonie 2019 chce ścigać się w cyklu SEC i jeśli będzie w nim prezentował się z dobrej strony, to prędzej czy później zaatakuje bramy Grand Prix. Trudno oprzeć się wrażeniu, że ten utalentowany chłopak robi wszystko w swojej karierze z głową i rozsądkiem. Nie śpieszy się, gdzie nie trzeba. Do sukcesów idzie krok po kroku. Z takim podejściem, wkrótce trafi do elity. On sam będzie wiedział, kiedy przyjdzie na to czas.

Póki co, Smektała jest piątym rezerwowym cyklu SGP 2019. Wydaje się jednym z naturalnych kandydatów do dzikiej karty na GP na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie dotychczas stanowił rezerwę toru.KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Który z wymienionych żużlowców najszybciej zagości w cyklu SGP jako stały uczestnik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (6):