Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Speedway Liga – najlepsza gra o żużlu!

Na rynku pojawił się właśnie najbardziej zaawansowany na świecie symulator żużla – http://www.speedwayliga.pl. W grze możemy pokierować losami swojej ulubionej drużyny, startując w jednej z trzech lig, by walczyć o awanse i zdobyć mistrzostwo.
 Redakcja
Redakcja

Za grę odpowiedzialny jest największy polski developer gier komputerowych, firma Techland, znana na całym świecie m.in. z głośnego westernu b] Call of Juarez . Producent ma ogromne doświadczenie w tematyce żużla, gdyż od ponad dziesięciu lat tworzy gry o czarnym sporcie, a na swoim koncie ma m.in. słynną serię FIM Speedway Grand Prix. Co tym razem dla nas przygotował i dlaczego jest tak głośno o tej produkcji?

Speedway Liga jest tytułem o tyle wyjątkowym, że jest to pierwsza od blisko dekady gra komputerowa skupiająca się na rozgrywkach ligowych. Rozpoczynając zabawę możemy wystartować w różnych trybach gry (m.in. trening i pojedynczy bieg), z których kluczowym jest „Kariera”. Możemy tutaj wybrać jedną z drużyn i wystartować w odpowiadającej jej lidze, bądź też wybrać „karierę od zera”. Rozpoczynamy wtedy zabawę w najniższej lidze (są trzy), by po rozegraniu rundy zasadniczej wywalczyć awans w play-offach i po kilku sezonach spróbować sięgnąć po tytuł mistrza. Jakby tego było mało, gra oferuje także możliwość ścigania się ze znajomymi za pośrednictwem trybu online – nawet w czterech graczy jednocześnie. Społeczność miłośników gry jest bardzo zorganizowana, nie brakuje więc zlotów oraz turniejów, w których można wygrać różne nagrody. Najwięksi fani rozgrywają między sobie nawet całe sezony – każdy spragniony konfrontacji z żywym przeciwnikiem powinien koniecznie sprawdzić swoje umiejętności za pośrednictwem www.ligi-zuzlowe.pl.


Niezwykły realizm zawodników to tylko jedna z zalet Speedway Ligi

Same wyścigi prezentują się wyśmienicie. Zarówno zawodnicy, jak i stadiony wyglądają niezwykle realistycznie, a na szczególną uwagę zasługuje animacja. Żużlowcy odpowiednio balansują ciałem i składają się przy wejściu w wiraż, poruszając się jak prawdziwi zawodnicy w trakcie zmagań na stadionie. Sterowanie jest niezwykle intuicyjne i każdy już po kilku próbach będzie w stanie zapanować nad maszyną i walczyć o zwycięstwo. Dla zaawansowanych graczy dostępny jest nowy tryb „symulacja”, który wymaga od nas niezwykłej precyzji w każdym elemencie wyścigu, odpowiedniego operowania gazem i sprzęgłem, a także balansowania ciałem na wirażach. W grze mamy dostępny także sklep oraz warsztat 3D. Za pieniądze zarobione w trakcie wyścigów, bądź też wygrane poprzez trafne wytypowanie wyników u wirtualnego bukmachera, możemy kupić szereg różnych części o zróżnicowanych parametrach. Ramy, silniki, koła, zębatki, krzywki, a nawet smary – części tutaj nie brakuje, więc możemy zmodyfikować motor, dostosowując go do danego toru. W trakcie zawodów musimy mieć na uwadze także stan techniczny maszyny i odpowiednio wykorzystywać czas dostępny w przerwach pomiędzy biegami, dokonując ewentualnych napraw, a także korekt w ustawieniach motoru. Oprawie graficznej dotrzymuje kroku także udźwiękowienie. Każdy bez większych problemów rozpozna charakterystyczny dźwięk silników, a jak zapewniają producenci, nawet odgłos taśmy idącej w górę został nagrany na stadionie. Całość uzupełnia licencjonowana ścieżka dźwiękowa, dzięki czemu w trakcie zabawy towarzyszą nam utwory pięciu zespołów rockowych. Miłym gestem ze strony Techlandu jest bonusowa płyta muzyczna, jaką znajdziemy w pudełku grą, a która to zawiera właśnie utwory towarzyszące nam w trakcie zabawy.
Co ciekawe, do Speedway Liga pojawiły się różne modyfikacje stworzone przez graczy, dzięki którym można odwzorować sobie nawet angielską Elite League. Osoby zainteresowane takimi dodatkami odsyłam na oficjalną stronę gry www.speedwayliga.pl , gdzie na forum można odnaleźć dział dedykowany modyfikacjom i dodatkom. Gra prezentuje się naprawdę wspaniale i dostarcza masę zabawy. Jest to bez dwóch zdań najlepszy symulator żużla, jaki kiedykolwiek powstał, obok którego żaden fan czarnego sportu nie powinien przejść obojętnie.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Techland
Komentarze (184):
Zobacz więcej komentarzy (171)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×