WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Problemy ze stadionem nie zraziły działaczy. Śląsk Świętochłowice zamierza dalej funkcjonować

Ze względu na brak funduszy przerwano przebudowę stadionu "Skałka" w Świętochłowicach. Kilka dni po tym tamtejszy klub wydał oświadczenie w tej sprawie.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Twitter / twitter.com/WideraMike / Na zdjęciu: stadion Śląska Świętochłowice po przeprowadzeniu prac rozbiórkowych

Przypomnijmy, że o budowie nowego stadionu w Świętochłowicach mówiło się już podczas turnieju "Speedway Reaktywacja" w 2015 roku. Dwa lata później obiekt zamknięto dla zawodników, natomiast rozpoczęcie prac zaczęło się opóźniać.

Ostatecznie ustępujący prezydent miasta Dawid Kostempski dał zielone światło na rozpoczęcie inwestycji. Po kilku tygodniach przerwano ją z uwagi na brak funduszy.

- O braku pieniędzy ze strony Miasta Świętochłowice mówiłem od wielu miesięcy. Apelowałem do poprzedniego prezydenta, by nie podpisywał umowy "na kolanie", nie mając gwarancji, że miasto będzie mogło sfinansować inwestycję - mówił obecny prezydent miasta Daniel Beger, w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Głos w tej sprawie zabrał także MS Śląsk Świętochłowice. Mimo problemów klub ma dalej funkcjonować, o czym zapewnił w wydanym w poniedziałek oświadczeniu.

Oświadczenie MS Śląsk Świętochłowice (pisownia oryginalna):

"W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej informacji dotyczącej wstrzymania modernizacji stadionu OSiR "Skałka" im. P. Waloszka, pragniemy zapewnić, że szkółka żużlowa MS "Śląsk" nadal działa i w najbliższym czasie nic się w tym temacie nie zmieni.

Od samego początku w powrocie żużla do Świętochłowic mocno nasz klub wspierał były prezydent pan Dawid Kostempski, który krótko przed minionymi wyborami dał zielone światło do rozpoczęcia modernizacji.

Jako Stowarzyszenie sportowe prowadzimy sekcje żużlową i speedrowerową i na tym przede wszystkim się koncentrujemy. Naszym zadaniem nie jest i nigdy nie było sprawdzanie, czy władze miasta posiadają zabezpieczenie środków finansowych do realizacji przewidzianej inwestycji, gdyż kierujemy się zasadą powagi kompetencji każdego z partnerów.

Krótko po wyborach spotkaliśmy się wspólnie z działaczami MKS "Śląsk", klubu w którym zrzeszeni są piłkarze z prezydentem - elektem panem Danielem Begerem, który poinformował nas, że ze względu na prawdopodobnie fatalny stan finansów miasta inwestycja w takim kształcie, jak obecnie nie może zostać zrealizowana.
Na tym etapie, ani prezydent pan Daniel Beger, ani nikt inny oficjalnie nie poinformował, że jest to koniec żużla w Świętochłowicach, zresztą do dnia dzisiejszego takiej informacji ze strony miasta nie otrzymaliśmy.

Zostaliśmy zapewnieni podobnie, jak piłkarze, że inwestycja zostaje wstrzymana, tak, aby miasto miało czas na pozyskanie środków finansowych, a sam stadion ma zostać doprowadzony do takiego stanu, aby można przynajmniej w minimalnym zakresie korzystać z obiektu, aż do momentu uzyskania płynności finansowej pozwalającej miastu na dokończenie remontu.

Z części biurowej oraz warsztatowej ciągle korzystają sekcje MS Śląsk, bowiem tutaj niezmiennie mieści się siedziba klubu, a także warsztat w którym przygotowywane są motocykle żużlowe do nadchodzącego sezonu.

Z całą pewnością MS "Śląsk" nadal będzie działał, nadal będziemy szkolić adeptów szkółki żużlowej, a naszym planem był i nadal to podtrzymujemy jest start naszych juniorów w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2019 oraz innych imprezach, które będą w zasięgu naszych zawodników.

Oczywiście realizacja wszystkich tych planów uzależniona jest od pozyskanych środków finansowych na naszą działalność.

Informacja o wstrzymaniu prac remontowych na stadionie OSiR "Skałka" im. P. Waloszka skomplikowała nasze plany, choć i tak byliśmy przygotowani, że w sezonie 2019 i częściowo 2020 będziemy musieli korzystać z gościnności innych obiektów.

Warto tutaj również wspomnieć o sekcji speedrowerowej, która działa bez najmniejszych komplikacji, a MS Śląsk w 2019 będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w speedrowerze.

Głęboko wierzymy, że wspólnie z władzami miasta uda nam wypracować stanowisko satysfakcjonujące wszystkie strony dzięki czemu żużel pozostanie na mapie sportowej Świętochłowic biorąc pod uwagę jego piękną historię oraz rzesze kibiców, którzy w dużej części przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy rozmawiać o czarnym sporcie w naszym mieście.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd MS Śląsk"

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej był na granicy wyczerpania. Krok od anoreksjiKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy wierzysz, że uda się dokończyć przebudowę stadionu w Świętochłowicach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
facebook.com/speedwaysw

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Szermierz1 0
  Wielki wstyd.W Świętochłowicach nigdy nie było klimatu do sportu.Klubem kierowali karierowicze,miernoty,czy osoby nie mające pojęcia o sporcie,ani o menagerce.Zostali tylko wierni kibice,którzy przyjeżdżali na zawody żuż;owe z całego Śląska.

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 0
  Świętochłowice od dawnych czasów było znane wszystkim fanom czarnego sportu, Był to stabilny mocny ośrodek żużla na Śląsku .Nikt nie przypuszczał ze w tym mieście gdzie jest tylu fanów tego sportu żużel zaniknie a stadion zamknie się ,było do nie do pomyślenia że takie czasy nastaną dla tego klubu.Gospodarze ,fani powinni naciskać tak prezydenta że co obiecał niech teraz dokonuje.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Pewni na beton 1
  Zawsze mam szacunek Zenek ,Leszek i Janek mnie znają:} >Życzę Srebra w przyszłym sezonie:}.
  Henryk Rownież pozdrawiam, uważam, iż trochę historii,podobno matki wszystkich nauk, Nam nie zaszkodzi.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×