QUIZ

Quiz. To już 10 lat! Czy pamiętasz żużlowe wydarzenia z 2009 roku?

Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Test żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

1/15
Za którym razem udało się rozegrać finał Ekstraligi w Zielonej Górze pomiędzy Falubazem a Unibaksem Toruń?
Trzecim
Czwartym
Piątym
2/15
Który klub zdobył wówczas brązowy medal w Ekstralidze?
Unia Leszno
Polonia Bydgoszcz
Włókniarz Częstochowa
3/15
A kto został Indywidualnym Mistrzem Świata?
Jason Crump
Greg Hancock
Nicki Pedersen
4/15
Emil Sajfutdinow w 2009 roku został najmłodszym medalistą w historii cyklu Grand Prix. W jakim był wieku, kiedy zdobył brązowy krążek?
18 lat, 10 miesięcy, 7 dni
19 lat, 11 miesięcy, 22 dni
20 lat, 8 miesięcy, 13 dni
5/15
W 2009 roku jedyny raz w trakcie swojej kariery na podium zawodów Grand Prix stanął Sebastian Ułamek. W którym mieście tego dokonał?
Bydgoszczy
Krsko
Pradze
6/15
Do nietypowego zdarzenia doszło w 1. lidze. Zawodnicy dwóch drużyn odmówili udziału w meczu ze względu na złe warunki torowe, więc sędzia Marek Wojaczek ogłosił obustronny walkower. Którego spotkania to dotyczyło?
KM Ostrów - Start Gniezno
PSŻ Poznań - RKM Rybnik
Polonia Piła - KMŻ Lublin
7/15
Thriller w Drużynowym Pucharze Świata. Finał w Lesznie przez opady deszczu został przełożony z soboty na niedzielę. W niedzielę w trakcie zawodów była ulewa i długa przerwa. Koniec końców zawody udało się dokończyć, a w ostatnim biegu Tomasz Gollob przypieczętował złoty medal dla Polski. Na czyim motocyklu tego dokonał?
Jarosława Hampela
Piotra Protasiewicza
Krzysztofa Kasprzaka
8/15
Co ciekawe, przełożenie finału DPŚ na niedzielę nie oznaczało automatycznego odwołania całej kolejki w Ekstralidze. Ile meczów rozegrano tego samego dnia? Dodajmy, że brali w nich udział uczestnicy finału DPŚ.
Dwa
Trzy
Cztery
9/15
Kto dość niespodziewanie wygrał Grand Prix Challenge i awansował do cyklu Grand Prix?
Martin Smolinski
Magnus Zetterstroem
Davey Watt
10/15
Przy okazji rundy Grand Prix w Cardiff doszło do bójki z udziałem dwóch zawodników. Których?
Hansa Andersena i Nickiego Pedersena
Scotta Nichollsa i Emila Sajfutdinowa
Fredrika Lindgrena i Grzegorza Walaska
11/15
Który z wymienionych zawodników w 2009 roku zadebiutował w lidze polskiej?
Michael Jepsen Jensen
Darcy Ward
Tai Woffinden
12/15
W Toruniu rozegrano zawody w ramach "żużlowej Ligi Mistrzów", czyli Klubowy Puchar Europy. Która drużyna go wygrała?
Kaskad Równe
Unibax Toruń
Wostok Władywostok
13/15
Polska wygrała swój pierwszy w historii finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Który z wymienionych zawodników był w składzie?
Emil Pulczyński
Kacper Gomólski
Sławomir Musielak
14/15
Speedway Miszkolc stanęło na drodze Orła Łódź w awansie do 1. ligi. Spora tym zasługa zawodnika, który podczas finału w Łodzi zaliczył bombowe spotkanie i zdobył aż 22 punkty. Kto tego dokonał?
Siergiej Darkin
Laszlo Szatmari
Siemion Własow
15/15
Których zawodów ze względu na pogodę nie udało się rozegrać w 2009 roku i zostały przełożone na... 2010?