WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

KSM w Nice 1.LŻ. Wybrzeże autsajderem. ROW mocny nawet bez Łaguty

Po raz ostatni przepis o Kalkulowanej Średniej Meczowej w polskich ligach obowiązywał w 2013 roku. A jak w najbliższym sezonie wyglądałaby siła drużyn Nice 1.LŻ pod względem KSM? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Kalkulowana Średnia Meczowa

Gdyby, podobnie jak w sezonie 2013, w polskich ligach miał obowiązywać limit maksymalny na poziomie 40 punktów, to kilka zespołów musiałoby przemeblować składy. Tę granicę przekroczyły cztery drużyny Nice 1. Ligi Żużlowej. Przypomnijmy, że na zapleczu PGE Ekstraligi nie obowiązywał minimalny KSM.

Na kolejnych podstronach prezentujemy zestawienie pierwszoligowych ekip pod względem Kalkulowanej Średniej Meczowej. W każdej drużynie wybraliśmy po pięciu seniorów z najlepszym współczynnikiem oraz jednego juniora (w składzie musiało się znaleźć dwóch polskich seniorów). Do obliczeń skorzystaliśmy z zasad opisanych przez Polski Związek Motorowy na sezon 2013.

Wyciąg z regulaminu:
7. SBP oblicza się w następujący sposób: suma zdobytych na torze punktów i punktów bonusowych podzielona przez liczbę biegów, w których zawodnik wziął udział, wliczając w to również biegi nie ukończone z powodu: wykluczeń, upadków, defektów, przy czym w powyższych obliczeniach nie uwzględnia się: - biegów, w których zgodnie z tabelą biegów startują wyłącznie zawodnicy młodzieżowi, - dwóch najlepszych i dwóch najgorszych meczów zawodnika pod względem średniej z meczu, przy czym:
a) średnią z meczu oblicza się nie uwzględniając biegów, w których zgodnie z tabelą biegów startują wyłącznie zawodnicy młodzieżowi,
b) do wyboru najlepszych i najgorszych meczów nie bierze się pod uwagę meczów, w których zawodnik miał 0 startów (zawodnicy zastępowani, zasada zawarta w pkt a, zawodnicy, którzy byli zgłoszeni do zawodów lecz nie wystartowali z żadnym z biegów),
c) z dwóch meczów, w których zawodnik uzyskał taką samą średnią z meczu, lepszym jest mecz z większą liczbą startów,
d) z dwóch meczów, w których zawodnik uzyskał taką samą średnią z meczu, gorszym jest mecz z większą liczbą startów. Wynik dzielenia zaokrągla się do 3 miejsc po przecinku dziesiętnym.
Za biegi nie ukończone z powodu wykluczenia uważa się także biegi, w których: - zawodnik nie stanął na starcie z powodu wcześniejszego wykluczenia (wykluczenie z określonych biegów bądź do końca zawodów);
- zawodnikowi odebrano punkty w wyniku weryfikacji biegu lub meczu. Uważa się, że zawodnik nie wziął udziału w biegu, jeżeli nie stanął na starcie biegu powtórzonego z powodu niezawinionej kontuzji.
8. Indywidualną KSM zawodnika oblicza się mnożąc SBP przez 4, zaokrąglając wynik do 2 miejsc po przecinku dziesiętnym. Przepis ten dotyczy zawodników, którzy wzięli udział w co najmniej 15 biegach zawodów DMP, DM I Ligi lub DM II Ligi, uwzględnionych w obliczeniach stosownie do przepisu pkt 7. KSM pozostałych zawodników jest taka, jak określono w pkt 10.
9. Dla zawodników krajowych, dla których rok obowiązywania KSM jest pierwszym rokiem po ukończeniu 21 roku życia, indywidualną KSM, o której mowa w pkt 8 obniża się o 10 proc. z zaokrągleniem do 2 miejsc po przecinku.
10. Jeżeli obliczony zgodnie z pkt 6 - 9 wynik jest niższy od 2,5 pkt przyjmuje się KSM równą 2,5 pkt.
11. Zawodnikom, którzy nie uzyskali KSM przyznaje się KSM według następujących zasad: - zawodnicy krajowi: 2,5 pkt, - zawodnicy krajowi, którzy w roku obowiązywania KSM uzyskali prawo do nadania licencji "Ż" po raz pierwszy: 2,5 pkt, - zawodnicy, uczestnicy cyklu GRAND PRIX w danym sezonie z numerami startowymi od 1 do 15: 9,5 pkt, - pozostali zawodnicy obcokrajowcy: 6,5 pkt.
Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Kto według ciebie ma najlepszy skład w Nice 1. LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (28):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Amon to pies 0
  Skoro twierdzisz kolego gdzie Rybnik ma mocny skład to jak to możliwe że ten skład wywalczył w 2018 roku finał za darmo go nie dostali tylko na torze więc nie gadaj że mają słaby skład a teraz do tego składu dojdzie jeszcze pan laguta
  Arkanoid gdzie niby ten rybnik ma mocny sklad ? Woryna ponad 10 pkt na mecz a dalej ? Batchelor pod koniec sezonu ledwo 7 robil, Bewley 8-9 i to po kontuzi wiec pewnie z 7.... i dalej nikogo...suchecki ? 5 pkt max... A taki orzeł : okoniewski dycha, Andersen dycha, Schlein 7-8, Musielak 7-8, Jeleń 7-8, Tungate dycha, Bogdanow dycha...2 klasy lepszy sklad od rowu...taka prawda.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Rybnicki_Rekin 0
  Teoretycznie Orzeł miał samych zawodników na 10+ pkt/mecz w tym sezonie , a tak na prawdę tylko Kościuch podołał zadaniu. Rozumiem, że każdy kibic wierzy w swój klub, ale można też spojrzeć z drugiej strony... Jeleń po poważnej kontuzji, Musielak szału nie robił w EL i niekoniecznie musi robić szał w NICE, Okoniewski miewał wpadki w zeszłym sezonie, Tungate jeździł w kratkę, Bogdanovs niewiadomo czy w ogóle będzie jeździł w tym sezonie, a Schlein swoje latka ma i już od dłuższego czasu nie ścigał się na poważnie w Polsce, Hans podobnie jak Tungate.
  Pamiętaj, że Suchecki to głęboka rezerwa i wątpię, że przebije się do składu.
  Arkanoid gdzie niby ten rybnik ma mocny sklad ? Woryna ponad 10 pkt na mecz a dalej ? Batchelor pod koniec sezonu ledwo 7 robil, Bewley 8-9 i to po kontuzi wiec pewnie z 7.... i dalej nikogo...suchecki ? 5 pkt max... A taki orzeł : okoniewski dycha, Andersen dycha, Schlein 7-8, Musielak 7-8, Jeleń 7-8, Tungate dycha, Bogdanow dycha...2 klasy lepszy sklad od rowu...taka prawda.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • krecik start 0
  Pozdrawiam.
  Rybnicki_Rekin Podobne tory, ale liga zapowiada się ciekawie:) Do zobaczenia Kreciku na torach NICE ligi.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (25)
Pokaż więcej komentarzy (28)
Pokaż więcej komentarzy (28)
Pokaż więcej komentarzy (28)