Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

KSM w Nice 1.LŻ. Wybrzeże autsajderem. ROW mocny nawet bez Łaguty

Po raz ostatni przepis o Kalkulowanej Średniej Meczowej w polskich ligach obowiązywał w 2013 roku. A jak w najbliższym sezonie wyglądałaby siła drużyn Nice 1.LŻ pod względem KSM? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Dawid Cysarz
Dawid Cysarz

Kalkulowana Średnia Meczowa

Gdyby, podobnie jak w sezonie 2013, w polskich ligach miał obowiązywać limit maksymalny na poziomie 40 punktów, to kilka zespołów musiałoby przemeblować składy. Tę granicę przekroczyły cztery drużyny Nice 1. Ligi Żużlowej. Przypomnijmy, że na zapleczu PGE Ekstraligi nie obowiązywał minimalny KSM.

Na kolejnych podstronach prezentujemy zestawienie pierwszoligowych ekip pod względem Kalkulowanej Średniej Meczowej. W każdej drużynie wybraliśmy po pięciu seniorów z najlepszym współczynnikiem oraz jednego juniora (w składzie musiało się znaleźć dwóch polskich seniorów). Do obliczeń skorzystaliśmy z zasad opisanych przez Polski Związek Motorowy na sezon 2013.

Wyciąg z regulaminu:
7. SBP oblicza się w następujący sposób: suma zdobytych na torze punktów i punktów bonusowych podzielona przez liczbę biegów, w których zawodnik wziął udział, wliczając w to również biegi nie ukończone z powodu: wykluczeń, upadków, defektów, przy czym w powyższych obliczeniach nie uwzględnia się: - biegów, w których zgodnie z tabelą biegów startują wyłącznie zawodnicy młodzieżowi, - dwóch najlepszych i dwóch najgorszych meczów zawodnika pod względem średniej z meczu, przy czym:
a) średnią z meczu oblicza się nie uwzględniając biegów, w których zgodnie z tabelą biegów startują wyłącznie zawodnicy młodzieżowi,
b) do wyboru najlepszych i najgorszych meczów nie bierze się pod uwagę meczów, w których zawodnik miał 0 startów (zawodnicy zastępowani, zasada zawarta w pkt a, zawodnicy, którzy byli zgłoszeni do zawodów lecz nie wystartowali z żadnym z biegów),
c) z dwóch meczów, w których zawodnik uzyskał taką samą średnią z meczu, lepszym jest mecz z większą liczbą startów,
d) z dwóch meczów, w których zawodnik uzyskał taką samą średnią z meczu, gorszym jest mecz z większą liczbą startów. Wynik dzielenia zaokrągla się do 3 miejsc po przecinku dziesiętnym.
Za biegi nie ukończone z powodu wykluczenia uważa się także biegi, w których: - zawodnik nie stanął na starcie z powodu wcześniejszego wykluczenia (wykluczenie z określonych biegów bądź do końca zawodów);
- zawodnikowi odebrano punkty w wyniku weryfikacji biegu lub meczu. Uważa się, że zawodnik nie wziął udziału w biegu, jeżeli nie stanął na starcie biegu powtórzonego z powodu niezawinionej kontuzji.
8. Indywidualną KSM zawodnika oblicza się mnożąc SBP przez 4, zaokrąglając wynik do 2 miejsc po przecinku dziesiętnym. Przepis ten dotyczy zawodników, którzy wzięli udział w co najmniej 15 biegach zawodów DMP, DM I Ligi lub DM II Ligi, uwzględnionych w obliczeniach stosownie do przepisu pkt 7. KSM pozostałych zawodników jest taka, jak określono w pkt 10.
9. Dla zawodników krajowych, dla których rok obowiązywania KSM jest pierwszym rokiem po ukończeniu 21 roku życia, indywidualną KSM, o której mowa w pkt 8 obniża się o 10 proc. z zaokrągleniem do 2 miejsc po przecinku.
10. Jeżeli obliczony zgodnie z pkt 6 - 9 wynik jest niższy od 2,5 pkt przyjmuje się KSM równą 2,5 pkt.
11. Zawodnikom, którzy nie uzyskali KSM przyznaje się KSM według następujących zasad: - zawodnicy krajowi: 2,5 pkt, - zawodnicy krajowi, którzy w roku obowiązywania KSM uzyskali prawo do nadania licencji "Ż" po raz pierwszy: 2,5 pkt, - zawodnicy, uczestnicy cyklu GRAND PRIX w danym sezonie z numerami startowymi od 1 do 15: 9,5 pkt, - pozostali zawodnicy obcokrajowcy: 6,5 pkt.

Kto według ciebie ma najlepszy skład w Nice 1. LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (10):
 • Arkanoid Zgłoś komentarz
  gdzie niby ten rybnik ma mocny sklad ? Woryna ponad 10 pkt na mecz a dalej ? Batchelor pod koniec sezonu ledwo 7 robil, Bewley 8-9 i to po kontuzi wiec pewnie z 7.... i dalej nikogo...suchecki ?
  Czytaj całość
  5 pkt max... A taki orzeł : okoniewski dycha, Andersen dycha, Schlein 7-8, Musielak 7-8, Jeleń 7-8, Tungate dycha, Bogdanow dycha...2 klasy lepszy sklad od rowu...taka prawda.
  • kibicujmy kulturalnie Zgłoś komentarz
   tak typuje kolejnosc 1.RoW Rybnik 2.Orzeł Lodz 3.Unia Tarnow 4.Zdunek WYbrzeze 5.Lokomotive Daugavpils 6.Gniezno/Ostrow 7.Ostrow/Gniezno a jak bedzie sie okaze
   • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    KSM mówi swoje a zawodnicy jadą swoje .Tak że trudno się wzorować kto pojedzie lepiej według KSM w lidze.
    • Champi Zgłoś komentarz
     To tylko wyliczenia finał typuje ROW Unia T.
     • zulew Zgłoś komentarz
      Liga wyrównana, ale chyba nieco odstają Ostrów i Dauga. Gniezno będzie nadrabiać u siebie.
      • ADASOS Zgłoś komentarz
       Panie Dawidzie, proszę nam zrobić przyjemność i nie wspominać tego GNIOTA w kontekście porównania sił zespołów. KSM zawodników -Gomólski, Pieszczek , Walasek, Suchecki najlepiej
       Czytaj całość
       świadczy o ułomności polskiego systemu liczenia tej wartości. Jak kiedyś KTOŚ opracuje porządny system liczenia KSM-u to wówczas można wrócić do oceny szans zespołów, do dyskusji o poziomie i sile drużyn.
       • Amon to pies Zgłoś komentarz
        No i pięknie i tylko ROW ROW Rybnik brawo
        • szprot Zgłoś komentarz
         No to was zaskoczymy hehe
         • AMON Zgłoś komentarz
          I taka może być pierwsza czwórka 1.ROW Rybnik 2.Orzeł Łódź 3.Lokomotiv Daugavpils 4.Start Gniezno
          • Maciek Adamek Zgłoś komentarz
           Ten ranking ma swoje mankamenty(opre je na składzie Rowu) - Śr niektórych zagranicznych jest conajmniej dziwna np Jye ma wyższą średnią od całkiem przyzwoitego Łogaczowa podczas gdy
           Czytaj całość
           poprawniej byłoby na odwrót a na równi z jye jest postawiony bardzo dobry Bewley - Młodzieżowcy i ci najgorszi mają z góry dane 2,5 co jest błędem bo w wypadku niektórych można dać nawet mniej niż 2,5(dolna granica jak dla mnie to 1) - Odnośnie młodzieży to też niektórzy mają lekko zawyżone np Chmielu mimo że wybija się na tle reszty to na 4,6 to trochę za dużo podczas gdy Żupiński dostał najgorsze 2,5. Kto to robił?